0

Shkodra: Vior, po te presim!

Shkodra: Vior, po te presim!

Oret e paradites se sotme mund te zyrtarizojne disa emra te tjere kuqeblu. Nder ta, ai qe pritet me shume interes eshte emri i Vioresin Sinanit, qe deri tani ka qene vetem me ?njeren kembe? ne Shkoder, nderkohe qe e ?dyta? thuhet se mberrin sot. Po keshtu, sot ka shume mundesi te marre fund edhe dyshja Hoti-Ahi, te cilet gjate sezonit te kaluar mbajten nje peshe jo te vogel ne formacionin kuqeblu. Ndersa, ne lidhje me dyshen Dalipi-Dabulla, ceshtja e firmes eshte shtyre. Te dy keta futbolliste kane qene dje ne qytetin verior dhe pasi kane biseduar koke me koke me Fushajn, jane ?lejuar? te mendohen e vendosin deri ne fund te javes.

Nora i Vllaznise, ne plan dy

Nj? tjet?r kontrat? ?sht? firmosur nga drejtuesit e Vllaznis?. Pik?risht t? diel?n ka qen? n? Shkod?r dhe ka hedhur firm?n n? kontrat? futbollisti gjirokastrit Arlind Nora. P?r nj? sezon ai do jet? i veshur kuqeblu dhe drejtuesit shkodran? jan? t? k?naqur me k?t? blerje. Lajmin e firmosjes me gjirokastritin e ka b?r? t? ditur dje vet? presidenti i klubit \"Vllaznia\", Valter Fushaj, i cili ka th?n?: \"Me Nor?n kemi mbyllur ?do gj? dit?n e diel dhe ai ka firmosur nj? kontrat? nj?vje?are me ne. E konsiderojm? nj? lojtar t? r?nd?sish?m p?r sezonin e ardhsh?m dhe shpresojm? q? t? na e shp?rblej? k?t? besim q? kemi p?r t?.\"

Nora i Vllaznise, ne plan dy
Tri dite afat per Vllaznine e Intertotos

Tri dite afat per Vllaznine e Intertotos

Ashtu si? ?sht? deklaruar, st?rvitja e ekipit shkodran do t? nis? m? dat?n 6 qershor. Ende nuk ?sht? p?rcaktuar vendi se ku do st?rvitet ekipi n? dy jav?t e p?rgatitjeve p?r ndeshjet e Intertotos, por e r?nd?sishme ?sht? q? skuadra t? jet? e kompletuar p?r k?to sfida ndaj NK Zagreb. N? sezonin e kaluar, natyrisht q? e ka pasur n? kontrat? secili prej lojtar?ve p?r t? luajtur edhe n? ndeshjet e kupave t? Europ?s, prandaj, n? nj?far? m?nyre, ishte gati vet?m p?r t? nisur st?rvitjen. Por gj?rat n? kampin shkodran kan? ndryshuar e k?tu e kemi fjal?n tek largimi i Gudjabit dhe Miro?it q? pas p?rfundimit t? kampionatit t? kaluar, p?r t? vazhduar me l?nien t? lir? edhe t? Radusinovi?it, si? thuhet, nd?rkoh? q? edhe Bejzade ka firmosur me Partizanin.

Safet Osja : Tani jam bere lojtar Vagabond

Kapiteni Shkodran Safet Osja n? nj? intervist? ekskluzive p?r albaniasoccer.com ka deklaruar duke qeshur dhe duke ironizuar paksa dhe me ata q? i kan? dh?n? d?nimin duke deklaruar se tani dhe ai ?sht? kthyer n? nj? futbollist ?Vagabond?. I kontaktuar nga ne sot n? ambientet e universitetit ?Aleksand?r Xhuvani? ku dhe vazhdon studimet e larta ai ka qen? mjaft i habitur dhe e ka pranuar me qet?sin? q? e karakterizon k?t? lojtar , d?nimin e dh?n? nga Komisioni i Disiplin?s. I pyetur nga ne se ?far mendon p?r k?t? d?nim ai ?sht? shprehur se deri sa Komisioni i Disiplin?s ka marr? nj? mas? t? till? le t? kuptosh q? un? paskam b?r? nj? veprim t? d?nuesh?m.

Safet Osja : Tani jam bere lojtar Vagabond
Klodian Duro te Vllaznia

Klodian Duro te Vllaznia

Ne fakt, ka rreth dy dite qe emri i Klodian Duros qarkullon ne Shkoder, por dje pasdite dhe sidomos ne oret e vona te mbremjes, mundesite e veshjes se tij kuqeblu jane shtuar se tepermi. Sic behet e ditur, drejtuesit e klubit shkodran kane arritur te komunikojne disa here me futbollistin, ndermjetes me te cilin thuhet se eshte edhe Vioresin Sinani.

Sinani: Prisni edhe pak dite

Qe prej 31 majit, dita kur ka skaduar afati i kontrates se lidhur me skuadren bardheblu, Vioresin Sinani eshte lojtar krejt i lire. Komentet e diteve te meparshme, kur Sinani quhej 90 per qind i Vllaznise, krijuan bindjen se firmosja e kontrates, mes tij dhe Vllaznise, do te behej menjehere pas kesaj date. Megjithate, deri tani asgje nuk ka levizur.

Sinani: Prisni edhe pak dite