Komente & Opinione

Rragami-Bizi-Zhega, trioja shkodrane qė mrekulloi shqiptarėt

Rragami-Bizi-Zhega, trioja shkodrane qė mrekulloi shqiptarėt

Rragami-Bizi-Zhega - Me shume se nje legjende ėshtė rrėfimi pėr treshen spektakolare dhe tė famshme tė futbollit shkodran e atij shqiptar. Njė karrierė e filluar me Vllazninė, pastaj transferimi te Partizani e Dinamo dhe sėrish te klubi mėmė kur do tė bashkohen pėr t'i dhėnė atij qyteti e tifozėrisė lavdinė dhe suksesin e merituar, por tė munguar ndėr vite.

Cungu: Fitorja ndaj Skėnderbeut, me shumė vlera nė planin moral

Cungu: Fitorja ndaj Skėnderbeut, me shumė vlera nė planin moral

Duhet tė punojnė fort dita-ditės, sepse nuk mund tė ndryshojmė gjithēka me shkop magjik, nė pak ditė. Dėshira e futbollistėve pėr tė fituar mė jep shumė garanci se do t'i arrijmė objektivat. Kėta djem e kanė kuptuar se kanė mundėsi tė luajnė mirė, tė pėrfaqėsojnė si duhet Vllazninė, tė sfidojnė edhe Skėnderbeun. Gėzimin e suksesit e ndaj me stafin, me lojtarėt, me tifozėt.

Kampionati pa Vllazninë, si dasëm pa dasmorë

Vllaznia nė fund tė tabelės jo vetėm nuk ėshtė nė tė mirėn e Shkodrės, por as tė Shqipėrisė. Nuk e di se si mund tė ndjehet njė kampionat pa Vllazninė. Tė dashur bashkėqytetarė tė mi, mos e humbisni besimin nga Vllaznia, por ndihmoheni me tė gjitha mėnyrat qė ajo tė rikthehet nė ditėt e saj mė tė mira.

Kampionati pa Vllazninė, si dasėm pa dasmorė