Te ndryshme

Ademi: Brenda vitit privatizojmë Vllazninë e futbollit

Pavarėsisht ngecjes nė vend pėr momentin, procesi i privatimit tė klubit tė futbollit Vllaznia duket se nuk do tė ndalet. Ka qenė kryebashkiakja Voltana Ademi e cila ka dhėnė garancinė se brenda kėtij viti, ky proces do tė ketė marrė rrugė dhe do tė kenė nisur procedurat e ankandit tė aksioneve.

Ademi: Brenda vitit privatizojmė Vllazninė e futbollit

DEKLARATËN PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT "VLLAZNIA"

Klubi I Futbollit Vllaznia ėshtė I detyruar tė dalė me kėtė deklaratė pėr shtyp pas ndeshjes sė sotme Teuta- Vllaznia, e vlefshme pėr turin ēerekfinal tė Kupės sė Shqipėrisė, nisur nga arbitrimi I turpshėm I kryesorit Enea Jorgji. Themi I turpshėm sepse ky arbitėr vendosi jo vetėm fatin e kėsaj ndeshje por edhe atė tė kualifikimit. Natyrisht qė pėr ne nuk ishte ndonjė gjė e re me kėtė arbitėr sepse sidomos nė kėtė sezon na ka dėmtuar sistematikisht.

DEKLARATĖN PĖR SHTYP E KLUBIT TĖ FUTBOLLIT