Te ndryshme

Shtrohet edhe rruga, Vllaznia drejt luajtjes nė Reshit Rusi

Shtrohet edhe rruga, Vllaznia drejt luajtjes nė Reshit Rusi

Fotot e tregojnė qartė ndryshimin edhe nė kėtė aspekt dhe, tashmė, ēdo gjė duket gati pėr inspektimin e fundit tė pėrfaqėsuesve tė FSHF-sė, qė do tė japin OK-in pėr liēensimin e saj. Dy kushtet e para u realizuan shpejt, por problemi doli te shtrimi i rrugės. Gjėrat u vonuan, megjithatė, me ndėrhyrjen e fundit tė bashkisė dhe klubit, paraditen e sotme edhe kjo kėrkesė u realizua.

FSHF INSPEKTON "RESHIT RUSIN". LIÇENSIMI SHUME AFER

Mesditen e sotme kane qene ne Shkoder per te inspektuar punimet e bera ne fushen sportive "Reshit Rusi" perfaqesuesit e FSHF-se Lysien Nurishmi dhe Klejdi Tomorri. Ata kane mbetur te kenaqur nga punimet e bera megjithate kane lene edhe dy-tre detyra per t'u realizuar ne ditet ne vijim, detyra keto qe do te realizohen nga klubi jone.

FSHF INSPEKTON
Vllaznia pret FSHF-nė pėr liēensimin e fushės “Reshit Rusi”

Vllaznia pret FSHF-nė pėr liēensimin e fushės “Reshit Rusi”

Ky lajm konfirmohet nga vetė klubi kuqeblu, i cili duket i vendosur pėr t'i shkuar deri nė fund kėrkesės sė bėrė, qė t’i luajė ndeshjet e para tė kampionatit tė ri nė kėtė fushė sportive.Nė rast tė kundėrt, ata do tė jenė tė detyruar tė gjejnė "strehė" tjetėr, derisa tė ndėrtohet pėrfundimisht stadiumi "Loro Boriēi", ashtu siē bėnė edhe nė fundin e sezonit tė kaluar, kur zhvilluan disa takime larg Shkodrės. Detyrat e lėna mė parė nga pėrfaqėsues tė Federatės Shqiptare tė Futbollit, nė inspektimin qė i kanė bėrė fushės sportive “Reshit Rusi”, janė pėrmbushur tė gjitha. Pėr kėtė arsye, brenda kėsaj jave pritet njė tjetėr ardhje e tyre nė Shkodėr, pėr tė parė tashmė ndryshimet e bėra. Ky lajm konfirmohet nga vetė klubi kuqeblu, i cili duket i vendosur pėr t’i shkuar deri nė fund kėrkesės sė bėrė, qė t’i luajė ndeshjet e para tė kampionatit tė ri nė kėtė fushė sportive.

Vllaznia nuk gjen rival për miqësore, ka vetëm test

Stafi teknik i kuqebluve kishte menduar zhvillimin e njė ndeshje miqėsore me Besėlidhjen, por lezhjanėt nuk kanė qenė gatiDo tė ketė njė test kontrolli brenda familjes, teksa formacioni i parė do tė vihet pėrballė tė dytit. Nė kėtė ndeshje do tė luajė edhe mbrojtėsi i ardhur pėr provė Hamels Hoxha. Pasditen e sotme ishte planifikuar qė ekipi i Vllaznisė tė zhvillonte ndeshjen e pestė miqėsore, por nė fakt nuk do tė ndodhė kėshtu. Arsyeja ėshtė se mungon kundėrshtari dhe, pėr kėtė, trajneri Zmijani ka menduar tė zhvillojė vetėm njė test kontrolli brenda familjes. Ajo do tė zhvillohet pasdite dhe mė pas futbollistėt do tė lihen pushim pėr fundjavė.

Vllaznia nuk gjen rival pėr miqėsore, ka vetėm test