Te ndryshme

Lutfi Nuri sponsorizon udhėtimin e Vllaznisė drejt Korēės

Lutfi Nuri sponsorizon udhėtimin e Vllaznisė drejt Korēės

Pėr fatin e mirė, Vllaznia ka miq kudo dhe njė nga mė tė veēantėt ėshtė Lut Nuri, miku i madh i Shkodrės, i Vllaznisė dhe miku im i madh. Ai, duke lexuar nėpėr gazeta vėshtirėsitė e mėdha qė po kalojmė, na ka telefonuar, duke na thėnė se do tė marrė pėrsipėr udhėtimin e skuadrės drejt Korēės njė ditė pėrpara. Lutfi Nuri medohet tė ketė marrė pėrsipėr tė gjitha shpenzimet e udhėtimin tė skuadrės shkodrane dhe akomodimin e saj nė qytetin juglindor. Lajmi ėshtė konfirmuar nga drejtori teknik dhe trajneri i Vllaznisė, Armir Grima.

Kryebashkiakja Ademi drekon me Dukën për "Loro Boriçin"

Njė takim i tillė ka qenė i shumėpritur, sepse palėt po dialogonin vetėm nė distancė, madje kjo u duk se u kthye edhe njė problematikė jo tė vogėl mes palėve sa i takon kontratės qė duhet firmosur pėr stadiumin "Loro Boriēi" "Dreka" tė tilla sigurisht qė ia vlejnė nganjėherė, pėr mė tepėr qė bėhet fjalė pėr njė investim shumė tė rėndėsishėm pėr qytetin e Shkodrės

Kryebashkiakja Ademi drekon me Dukėn pėr
Bashkia Shkodėr garanton futbollistėt pėr rrogat

Bashkia Shkodėr garanton futbollistėt pėr rrogat

Nė mungesė tė kryebashkiakes Ademi, qė ndodhet jashtė vendit pėr arsye pune, ka qenė kryetari i Kėshillit Bashkiak, Xhemal Bushati, ai qė ka mbėrritur nė fushėn e stėrvitjes sė ekipit “Ju siguroj qė mbledhja e radhės do tė zhvillohet maksimumi deri tė hėnėn dhe nė tė do tė kalojė fondi i parashikuar pėr rrogat tuaja. Pėr kėtė duhet tė besoni te fjala ime, por edhe te korrektesa qė bashkia ka treguar mė parė pėr ju"

Atmosferė para Tiranės, 5 autobusė pėr tifozėt e Vllaznisė

Atmosferė para Tiranės, 5 autobusė pėr tifozėt e Vllaznisė

I pari ka qenė kėngėtari i mirėnjohur Bujar Qamili qė do tė vėrė nė dispozicion dy autobusė pėr tifozėt shkodranė. Ai qė njihet edhe si njeriu qė i ka dedikuar dy kėngė Vllaznisė, pikėrisht nė vitet 1998 dhe 2001, kur ajo shpallej kampione "Loja" ėshtė zgjeruar dhe i gatshėm pėr tė bėrė kėtė gjė me njė tjetėr autobus ėshtė shprehur edhe presidenti i ekipit tė futbollit tė femrave tė Vllaznisė, Lazer Matija, i cili edhe herė tė tjera ka qenė shumė dashamirės nė sponsorizime tė tilla

Lezha nuk hap dyert, Vllaznia mund të luaje ne Puke

Ideja e zhvillimit tė ndeshjes sė vlefshme pėr javėn e tretė tė kampionatit mes Vllaznisė dhe Partizanit nė stadiumin e qytetit tė Lezhės ka rėnė poshtė. Arsyeja ėshtė se kėtė gjė nuk e kanė lejuar drejtuesit e klubit tė Besėlidhjes dhe konkretisht presidenti Gjokė Noka. Diēka absurde, megjithatė, kjo ėshtė ajo qė ka ndodhur.

Lezha nuk hap dyert, Vllaznia mund tė luaje ne Puke