Te ndryshme

Vllaznia-Teuta ende pa stadium, FSHF nuk vendos

Vllaznia-Teuta ende pa stadium, FSHF nuk vendos

Federata kohė mė parė udhėzoi drejtuesit e klubit shkodran pėr tė bėrė disa investime, nė mėnyrė qė t'ua licensonte kėtė fushė, por tashmė nuk u kthen pėrgjigje Deri nė orėt e vona tė mbrėmjes tė sė hėnės, nga zyrat e kėtij institucioni nuk kanė marrė asnjė pėrgjigje. Ndoshta drejtuesit e saj kanė qenė tė zėna me ndeshjet e ekipeve kombėtare

Grima-lojtarëve: Duhet më shumë harmoni!

Tre malazezėt i sheh duke qėndruar shumicėn e kohės sėbashku, po ashtu edhe Sozėn me Martinez, tre kosovarėt po ashtu bashkė e tė njėjtėn gjė edhe Haxhibuliē me Kdouh Njeriu qė drejton kuqeblutė i ka kėrkuar ditėt e fundit kapitenit Shtubina dhe pėrmes tij, gjithė tė tjerėve, tė jenė mė tė lidhur me njėri-tjetrin

Grima-lojtarėve: Duhet mė shumė harmoni!

Firmos Prefekti Radovani, Vllaznia bëhet me lekë

Nisur nga kjo, mėngjesin e sotėm tė gjithė futbollistėt janė grumbulluar para zyrės sė Prefektit, me idenė e zgjidhjes sė kėsaj ēėshtjeje, por nga sa merret vesh, nuk ka qenė fare e nevojshme, sepse Radovani e ka firmosur atė shkresė nė orėt e vona tė pasdites sė djeshme. Me tė marrė vesh kėtė lajm, futbollistėt kanė marrė frymė lehtėsisht, ndėrkohė qė shkresa e firmosur nga Prefekti mė pas ka kaluar nė Bashki. Kjo e fundit do tė kalojė fondin prej 193 milionė lekėsh tė vjetra te Thesari dhe prej tij, nė llogarinė e klubit “Vllaznia”.

Firmos Prefekti Radovani, Vllaznia bėhet me lekė
Vllaznia, bėhet gati shitjet e aksioneve

Vllaznia, bėhet gati shitjet e aksioneve

Bashkia Shkodėr ėshtė nė pėrgatitjet e fundit tė dokumentacionit tė privatizimit, ndėrsa blerėsit pritet tė jenė njė numėr i madh akisonierėsh. Nismė e ka marrė pėrsipėr specialisti i investimeve dhe ekspert i ndėrmarrjeve dhe kompanive nė krizė Ylli Pashuku, i cili ėshtė nė negociata me kryebashkiaken Ademi

Lutfi Nuri sponsorizon udhëtimin e Vllaznisë drejt Korçës

Pėr fatin e mirė, Vllaznia ka miq kudo dhe njė nga mė tė veēantėt ėshtė Lut Nuri, miku i madh i Shkodrės, i Vllaznisė dhe miku im i madh. Ai, duke lexuar nėpėr gazeta vėshtirėsitė e mėdha qė po kalojmė, na ka telefonuar, duke na thėnė se do tė marrė pėrsipėr udhėtimin e skuadrės drejt Korēės njė ditė pėrpara. Lutfi Nuri medohet tė ketė marrė pėrsipėr tė gjitha shpenzimet e udhėtimin tė skuadrės shkodrane dhe akomodimin e saj nė qytetin juglindor. Lajmi ėshtė konfirmuar nga drejtori teknik dhe trajneri i Vllaznisė, Armir Grima.

Lutfi Nuri sponsorizon udhėtimin e Vllaznisė drejt Korēės