Te ndryshme

Ademi: Brenda vitit privatizojmë Vllazninë e futbollit

Pavarėsisht ngecjes nė vend pėr momentin, procesi i privatimit tė klubit tė futbollit Vllaznia duket se nuk do tė ndalet. Ka qenė kryebashkiakja Voltana Ademi e cila ka dhėnė garancinė se brenda kėtij viti, ky proces do tė ketė marrė rrugė dhe do tė kenė nisur procedurat e ankandit tė aksioneve.

Ademi: Brenda vitit privatizojmė Vllazninė e futbollit

DEKLARATËN PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT "VLLAZNIA"

Klubi I Futbollit Vllaznia ėshtė I detyruar tė dalė me kėtė deklaratė pėr shtyp pas ndeshjes sė sotme Teuta- Vllaznia, e vlefshme pėr turin ēerekfinal tė Kupės sė Shqipėrisė, nisur nga arbitrimi I turpshėm I kryesorit Enea Jorgji. Themi I turpshėm sepse ky arbitėr vendosi jo vetėm fatin e kėsaj ndeshje por edhe atė tė kualifikimit. Natyrisht qė pėr ne nuk ishte ndonjė gjė e re me kėtė arbitėr sepse sidomos nė kėtė sezon na ka dėmtuar sistematikisht.

DEKLARATĖN PĖR SHTYP E KLUBIT TĖ FUTBOLLIT
Ndahet nga jeta Esat Rakiqi

Ndahet nga jeta Esat Rakiqi

Ditėn e sotme ėshtė ndarė nga jeta njė nga figurat e njohura tė futbolli shkodran, Esat Rakiqi. Nė moshėn 73-vjeēare, ish-futbollisti dhe trajneri me pėrvojė tė madhe nė futbollin shqiptar, ka humbur luftėn me njė sėmundje tė rėndė.

Gurishta kthehet titullar pas 3 muajve

Erdenis Gurishta u kthye tė luajė si titullar te Vllaznia tre muaj pasi rrezikoi jetėn nė fushat e futbollit. Mė 27 Shkurt gjatė sfidės me Laēin, mbrojtėsi shkodran pėsoi njė goditje nė kokė, duke u transportuar nė spital nė gjendje koma. Pasi fitoi betejėn pėr jetėn, 21-vjeēari ėshtė rikuperuar plotėsisht pėr tė vazhduar karrierėn si profesionist.

Gurishta kthehet titullar pas 3 muajve