Kupa e Shqiperise

Pezullohet Shtubina, theu disiplinėn nė stėrvitje

Pezullohet Shtubina, theu disiplinėn nė stėrvitje

Nga ana e pjesėtarėve tė stafit teknik nuk ka ndonjė koment mė shumė, megjithatė mėsohet se ditėn e hėnė ėshtė lėnė qė tė ketė njė takim me futbollistin pėr tė biseduar pėr vazhdimėsinė. Nga ajo ēfarė arrijmė tė marrim vesh, nė stėrvitjen e sė premtes, kur trajneri Zmijani nuk ka qenė present, ngaqė ka marrė pjesė nė mbledhjen e bordit tė klubit, merret vesh qė Shtubina ka patur njė debat nė stėrvitje me zėvendėstrajnerin Dibra.

Kupa e Shqiperise: Pogradeci - Vllaznia 1-1

Vllaznia barazon me shifrat 1-1 nė Pogradec. Shkodranėt, edhe pse kaluan tė parėt nė avantazh me anė tė libanezit Kdouh, nuk rezistuan dot deri nė fund. Nė tė 82-ėn ka menduar Ēekiēi qė tė baraspeshojė rezultatin, duke u komplikuar jo pak punėt kuqebluve pėr kualifikimin. Ka qenė njė duel i luftuar nė fakt dhe kjo duket qartė nga tė verdhėt.

Kupa e Shqiperise: Pogradeci - Vllaznia 1-1
Hidhet shorti i Kupės sė Shqipėrisė, ja ēiftet

Hidhet shorti i Kupės sė Shqipėrisė, ja ēiftet

Janė 32 skuadra pjesėmarrėse, 10 nga Kategoria Superiore, 20 nga Kategoria e Parė dhe vetėm Tomori e Naftėtari nga Kategoria e Dytė. Ekipet janė ndarė nė dy grupe me nga 16 skuadra, nė tė cilat ėshtė pėrcaktuar rruga e pėrplasjeve tė ēifteve deri nė gjysėmfinale, aty ku i pret njė short i lirė 4 ekipet qė shkojnė deri aty.

Kupa e Shqiperise: Vllaznia - Bylis 0-0

Vllaznia vijon te jete ne nje krize te thelle teksa ka barazuar ne shtepi ndaj Bylisit, ne takimin e vlefshem per Kupen e Shqiperise. Kuqeblute e drejtuar nga Elvis Plori kane zhvilluar nje nder ndeshjet me te dobeta te ketij sezoni duke mos realizuar asnje goditje brenda kuadratit te portes. Shkodranet kane qene te deshtuar ne te gjitha aspektet n? fush?n e loj?s dhe m? s? shumti barazimi u ?sht? dhuruar nga vet? Bylisi q? nuk ka pasur aft?sit? e duhura p?r t? sh?nuar. Vendasit ndon?se kan? luajtur n? sht?pin? e tyre kan? treguar nj? munges? t? dukshme motivimi dhe organizimi i loj?s.

Kupa e Shqiperise: Vllaznia - Bylis 0-0