Kupa e Shqiperise

Sinani: Vllaznia tė synojė me ēdo kusht finalen e Kupės

Sinani: Vllaznia tė synojė me ēdo kusht finalen e Kupės

Ecuria e Vllaznisė duket e pėlqyeshme nė kėtė sezon dhe kuptohet qė duhet tė vazhdojė nė tė njėjtėn mėnyrė. Njė nga njerėzit qė po i qėndron afėr ekipit ėshtė golashėnuesi mė i mirė nė historinė e kėtij klubi, Vioresin Sinani. “Ekipi ėshtė nė njė fazė tė mirė. Ai ka njė gjendje tė mirė dhe lojtarėt po fitojnė besim gjithnjė e mė shumė, se mund tė bėjnė edhe diēka mė tepėr sesa deri tani. Dua tė evidentoj 3-4 lojtarė, qė kam dėshirė t’i pėrmend pėr atė qė po japin nė fushė. Duke filluar nga kapiteni Shtubina, Bardulla e Cicmil, tė cilėt pėr mua po japin maksimumin nė ēdo ndeshje. Kjo nuk do tė thotė se tė tjerėt nuk kanė dhėnė mė tė mirėn, por kėto qė pėrmenda mė sipėr kanė dhėnė diēka mė shumė. Kanė shfaqur ego dhe grintė maksimale nė fushė. Ata janė boshti i ekipit dhe, nėse janė mirė, i japin garanci ekipit. Vllaznia duhet tė pretendojė tė bėjė mė tė mirėn nė kampionat, ndėrkohė qė duhet tė synojė medoemos shkuarjen deri nė finale tė kupės, sepse janė tė gjitha shanset,” – ka thėnė ish-numri 9 i kuqebluve.

Vllaznia mund thelle 6-0 Kamzen per Kupe

Hapi I parė I hedhur para tre javėsh nė Kamėz, ėshtė pasuar me njė tė dytė pasditen e sė mėrkurės dhe Vllaznia ėshtė kualifikuar pėr nė turin ēerekfinal tė Kupės sė Shqipėrisė. Nėse nė ndeshjen e parė kuqeblutė kishin fituar 2-0, nė ndeshjet e kthimit ata kanė shėnuar plot 6 gola nė portėn kundėrshtare, pa pėsuar asnjė. Tre prej tyre janė shėnuar nė pjesėn e parė dhe kanė patur pėr autorė Dycėn, Pepėn dhe Krymin. Pikėrisht kėto gola, kanė bėrė qė skuadra mike tė dorėzohet totalisht. Kjo ėshtė vėrejtur nė pjesėn e dytė tė ndeshjes, kur futbollistėt e Vllaznisė jo vetėm kanė shėnuar edhe tre gola tė tjerė por kanė patur mundėsi tė shėnojnė edhe mė shumė.

Vllaznia mund thelle 6-0 Kamzen per Kupe

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKËNDERBEUT

Vllaznia e Armando Cungut e ka nisur ecurinė e saj me njė barazim pa gola ndaj kampionėve nė fuqi tė vendit, korēarėve tė Skėnderbeut nė ndeshjen e parė ēerekfinale tė Kupės sė Shqipėrisė Nė takimin e luajtur pasditen e sė dielės nė "Reshit Rusi" nė prani tė njė numri tė konsiderueshėm tifozėsh, dy ekipet kanė zhvilluar njė ndeshje tė qetė dhe rezultati 0-0 i fiksuar nė fund tė 90 minutavė duket se i ka kėnaqur ato.

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKĖNDERBEUT

Vllaznia, me formacionin e dytë ndaj Apolonisë për Kupë

Gjysma e skuadrės, pėrfshi edhe pjestarė tė stafit teknik, do tė qėndrojė nė Shkodėr pėr tė vijuar me stėrvitjen dhe pėrgatitjet pėr sfidėn e fundjavės. Nė kėtė grup bėjnė pjesė thuajse tė gjithė titullarėt e aktivizuar nė ndeshjet e fundit. Ndėrkohė, drejt Fierit, mėngjesin e sotėm ka udhėtuar trajneri Grima me pjesėn tjetėr tė lojtarėve, tė cilėt nuk kanė luajtur shumė nė sfidat e kaluara. Nė kėtė grup lojtarėsh, megjithatė, bėjnė pjesė edhe emra tė njohur.

Vllaznia, me formacionin e dytė ndaj Apolonisė pėr Kupė