Kupa e Shqiperise

TAFILI: GOLI I SHKĖLQYER? E RĖNDĖSISHME ISHTE FITORJA E EKIPIT

TAFILI: GOLI I SHKĖLQYER? E RĖNDĖSISHME ISHTE FITORJA E EKIPIT

Njė gjuajtje e shkėlqyer nga jashtė zone, ka bėrė qė topi tė pėrfundojė nė rrjetėn e portės sė Teutės dhe jo vetėm kaq. Kjo kryevepėr i dha fitoren Vllaznisė dhe po ashtu, hodhi edhe njė hap tė rėndėsishėm pėr kualifikimin nė turin tjetėr tė Kupės. Alsid Tafili ėshtė i kėnaqur natyrisht pėr kėtė gol por nuk ka dėshirė tė ndalet nė aspektin personal. Nė njė prononcim pėr mediat, ai shprehet se ishte njė fitore e rėndėsishme pėr skuadrėn. "Njė ndeshje e rėndėsishme, njė fitore e rėndėsishme pėr skuadrėn tonė,pėr synimet dhe objektivat qė ka klubi si pėr mesin e tabelės nė kampionat, por edhe nė kupė kėtė vit sepse mund tė kapim Kupat e Europės nėpėrmjet saj. Pėr kėtė duhet tė japim maksimumin edhe nė ndeshjen e kthimit qė nė fillim tė kalojmė kėtė tur dhe pastaj tė mendojmė edhe pėr ndeshjet e tjera"- thotė Tafili.

Bicaj: Ndaj Teutes fitore dhe kualifikim

Bicaj: Ndaj Teutes fitore dhe kualifikim

Tė mėrkurėn nė orėn 14.00 Vllaznia luan nė “Loro Boriēi” ndeshjen e parė ēerekfinale tė Kupės sė Shqipėrisė duke pasur pėrballė skuadrėn durrsake Teuta. Nė pritje tė kėtij ballafaqimi tekniku Cungu pati nė dispozicion tre seanca stervitore, ku e fundit ishte ajo e zhvilluar mesditen e sė martes nė fushėn e stadiumit “Reshit Rusi”. Njė ditė pėrpara kėsaj sfide e cila ka rėndėsinė e vetė nė lidhje me objektivat qė skuadra kuqeblu ka edhe nė kėtė kompeticion, qėndėrmbrojtėsi shtatlartė i Vllaznizsė, Ditmar Bicaj u shpreh optimist pėr njė rezultat pozitiv, i cili do t’i hapte kuqebluve rrugėn pėr kualifikimin nė gjysėmfinale dhe pse jo mė pas pėr tė pretenduar edhe mė tej nė fitimin e kėtij trofeu.

Sinani: Vllaznia të synojë me çdo kusht finalen e Kupës

Ecuria e Vllaznisė duket e pėlqyeshme nė kėtė sezon dhe kuptohet qė duhet tė vazhdojė nė tė njėjtėn mėnyrė. Njė nga njerėzit qė po i qėndron afėr ekipit ėshtė golashėnuesi mė i mirė nė historinė e kėtij klubi, Vioresin Sinani. “Ekipi ėshtė nė njė fazė tė mirė. Ai ka njė gjendje tė mirė dhe lojtarėt po fitojnė besim gjithnjė e mė shumė, se mund tė bėjnė edhe diēka mė tepėr sesa deri tani. Dua tė evidentoj 3-4 lojtarė, qė kam dėshirė t’i pėrmend pėr atė qė po japin nė fushė. Duke filluar nga kapiteni Shtubina, Bardulla e Cicmil, tė cilėt pėr mua po japin maksimumin nė ēdo ndeshje. Kjo nuk do tė thotė se tė tjerėt nuk kanė dhėnė mė tė mirėn, por kėto qė pėrmenda mė sipėr kanė dhėnė diēka mė shumė. Kanė shfaqur ego dhe grintė maksimale nė fushė. Ata janė boshti i ekipit dhe, nėse janė mirė, i japin garanci ekipit. Vllaznia duhet tė pretendojė tė bėjė mė tė mirėn nė kampionat, ndėrkohė qė duhet tė synojė medoemos shkuarjen deri nė finale tė kupės, sepse janė tė gjitha shanset,” – ka thėnė ish-numri 9 i kuqebluve.

Sinani: Vllaznia tė synojė me ēdo kusht finalen e Kupės