Kupa e Shqiperise

Kupa e Shqiperise: Turi i dyte Kamza - Vllaznia

Kupa e Shqiperise: Turi i dyte Kamza - Vllaznia

Turi i Dyt? i Kup?s s? Shqip?ris? propozon ?ifte interesante si n? grupin A ashtu dhe n? at? B. Deri tani jan? njohur 14 skuadrat e kualifikuara nga turi i par?. Ndeshjet e prapambetura: La?i-Bes?lidhja (Grupi A) dhe Partizani-Ada (Grupi B) do t? p?rcaktojn? dhe dy ekipet e tjera. Ndeshjet e para t? turit t? dyt? do t? luhen, m? 25 n?ntor 2009.

Kupa: Turi i pare, Tomori-Vllaznia

Te merkuren, me 21 tetor 2009 (14:30), do te luhen ndeshjet e turit te pare te edicionit te 58-te Kupes se Shqiperise. 32 skuadrat, n? gjirin e t? cilave jan? 12 ekipe t? Kategoris? Superiore, 16 t? Kategoris? s? Par? dhe 4 nga Kategoria e Dyt?, q? jan? fitueset e dala nga dy turet e para paraeliminatore.

Kupa: Turi i pare, Tomori-Vllaznia
Kupa e Shqiperise: Vllaznia kalon Teuten

Kupa e Shqiperise: Vllaznia kalon Teuten

Talenti 20-vje?ar i Teut?s, Emiljano Vila sh?noi n? ?Loro Bori?i? golin e ?vock?l?, at? 2-1, q? mund t? ?onte durrsak?t p?r her? t? 36-t? n? ?erekfinalet e Kup?s s? Shqip?ris?, por pas vet?m 60 sekondash loj?, lezhjani Dritan Smajli sh?noi golin e tret? p?r Vllaznin?, at? 3-1, duke i ?uar shkodran?t p?r her? t? 44-t midis tet? m? t? mirave t? Shqip?ris?. Vllaznia-Teuta ishte dhe ?ifti m? i ?nxeht?? i turit t? dyt? t? Kup?s s? Shqip?ris?, pasi p?rballeshin dy nga ekipet m? t? mira p?r momentin t? futbollit shqiptar, p?r m? tep?r q? dhe takimin e par? formacioni i Sulejman Starov?s e kishte fituar 1-0, fal? nj? goli po t? Emiljano Vil?s.

Kupa e Republikes: sot Vllaznia - Sopoti

Ekipi i Vllaznise do te luaje sot ne Librazhd ndeshjen e kupes se Shqiperise me Sopotin vendas. Nga sa behet e ditur, stafi drejtues i kuqebluve ka vendosur qe per kete ndeshje te angazhoje futbollistet rezerve dhe per te plotesuar kontigjentin mund te merren lojtare edhe nga ekipi i te rinjve. Po ashtu behet e ditur se me skuadren do jete edhe Lici, futbollisti i cili u ndeshkua me karton te kuq ne Kavaje dhe per kete arsye do mungoje ndaj Elbasanit.

Kupa e Republikes: sot Vllaznia - Sopoti