Kupa e Shqiperise

Vllaznia mund thelle 6-0 Kamzen per Kupe

Vllaznia mund thelle 6-0 Kamzen per Kupe

Hapi I parė I hedhur para tre javėsh nė Kamėz, ėshtė pasuar me njė tė dytė pasditen e sė mėrkurės dhe Vllaznia ėshtė kualifikuar pėr nė turin ēerekfinal tė Kupės sė Shqipėrisė. Nėse nė ndeshjen e parė kuqeblutė kishin fituar 2-0, nė ndeshjet e kthimit ata kanė shėnuar plot 6 gola nė portėn kundėrshtare, pa pėsuar asnjė. Tre prej tyre janė shėnuar nė pjesėn e parė dhe kanė patur pėr autorė Dycėn, Pepėn dhe Krymin. Pikėrisht kėto gola, kanė bėrė qė skuadra mike tė dorėzohet totalisht. Kjo ėshtė vėrejtur nė pjesėn e dytė tė ndeshjes, kur futbollistėt e Vllaznisė jo vetėm kanė shėnuar edhe tre gola tė tjerė por kanė patur mundėsi tė shėnojnė edhe mė shumė.

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKĖNDERBEUT

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKĖNDERBEUT

Vllaznia e Armando Cungut e ka nisur ecurinė e saj me njė barazim pa gola ndaj kampionėve nė fuqi tė vendit, korēarėve tė Skėnderbeut nė ndeshjen e parė ēerekfinale tė Kupės sė Shqipėrisė Nė takimin e luajtur pasditen e sė dielės nė "Reshit Rusi" nė prani tė njė numri tė konsiderueshėm tifozėsh, dy ekipet kanė zhvilluar njė ndeshje tė qetė dhe rezultati 0-0 i fiksuar nė fund tė 90 minutavė duket se i ka kėnaqur ato.

Vllaznia, me formacionin e dytė ndaj Apolonisė pėr Kupė

Vllaznia, me formacionin e dytė ndaj Apolonisė pėr Kupė

Gjysma e skuadrės, pėrfshi edhe pjestarė tė stafit teknik, do tė qėndrojė nė Shkodėr pėr tė vijuar me stėrvitjen dhe pėrgatitjet pėr sfidėn e fundjavės. Nė kėtė grup bėjnė pjesė thuajse tė gjithė titullarėt e aktivizuar nė ndeshjet e fundit. Ndėrkohė, drejt Fierit, mėngjesin e sotėm ka udhėtuar trajneri Grima me pjesėn tjetėr tė lojtarėve, tė cilėt nuk kanė luajtur shumė nė sfidat e kaluara. Nė kėtė grup lojtarėsh, megjithatė, bėjnė pjesė edhe emra tė njohur.