Superliga

Cungu: Kur t’i vijnė mendtė Vllaznisė, do tė jetė vonė!

Cungu: Kur t’i vijnė mendtė Vllaznisė, do tė jetė vonė!

“Situata dramatike pas kėsaj humbjeje? Normalisht, nuk ėshtė situatė e mirė. Nė fund tė fundit rezultatet e ndeshjeve tė javėve tė para tė Vllaznisė nuk tė lėnė shumė pėr komente. Kemi bėrė gabime nė fushėn tonė, nė dy ndeshje kemi marrė dy pikė, shumė pak. Nė shtėpi ēdo ekip bėn maksimalen. Ne i kemi marrė pak lehtė kėto gjėra, duke u treguar altruistė. Po nuk djersite, nuk vijnė pikėt nė futboll. Ndeshja e sotme ishte jo e mirė pėr ne. Mė parė kemi dominuar me lojė, porn a ka munguar goli. Nė njė moment tė vetėm ua kemi dhuruar golat kundėrshtarėve. Sot, 45 minutat e para ishin tė mira, me dy raste tė pastra shėnimi, ndėrsa nė pjesėn e dytė shumė keq. Nėse deri dje jemi justfikuar me ekipin e ri, tė papjekur, sot nuk ka vend pėr kėtė. Kemi lojtarė qė duhet tė marrin pėrgjegjėsi mė tepėr. Po tė rrish mbrapa, pa dalė asnjėherė nga zona jonė nė pjesėn e dytė, do tė pėsosh, paksa edhe me ndihmėn e arbitrit. Ekipi ka prodhuar lojė, nė pjesėn e parė sot, por sidomos nė ndeshjet e tjera, por shpėrdoron shumė. Edhe presioni psikologjik po e bėn tė vetėn.

Vllaznia barazon me Flamurtarin

Vllaznia nuk ka arritur te shkoje me shume se sa nje barazim perballe Flamurtarit te Vlores. Goli i shpejte i Bushiē ne minuten e 17 eshte barazuar me penallti nga Gocaj ne minuten e 3-te shtese te pjeses se pare nga Gocaj.

Vllaznia barazon me Flamurtarin

ZYRTARE: ERJON VUCAJ FIRMOS PËR VLLAZNINË

Erjon Vucaj ėshtė zyrtarisht futbollist I Vllaznisė. Ai ka firmosur mesditėn e sotme kontratėn me drejtuesit e klubit dhe kėsisoj bėhet blerja e pestė e skuadrės tonė nė merkaton e kėsaj vere. Mesfushori I talentuar shkodran ka qenė nė bisedime prej dy ditėsh me drejtuesit e klubit dhe gjithēka ka pėrfunduar sot teksa ka gjetur akordin qė ėshtė shoqėruar edhe me hedhjen e firmės nė kontratė. Nė kėtė mėnyrė, 26 vjeēari do t’I bashkohet menjehere skuadrės nė stėrvitje. Ky padyshim qė ėshtė njė pėrforcim shumė I rėndėsishėm pėr trajnerin Armando Cungu nisur nga vlerat sportive qė ai posedon.

ZYRTARE: ERJON VUCAJ FIRMOS PĖR VLLAZNINĖ
Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninė

Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninė

Merr fund odeiseja e Edon Hasanit, pas mbylljes sė kontratės me Kukėsin, para mbarimit tė sezonit tė shkuar futbollistik. Emri i tij u pėrmend te Partizani nė merkaton e kėsaj vere, madje pati njė takim tė mesfushorit shkodran me presidentin Gazmend Demi, por trajneri i ri i tė kuqve, Mark Iuliano, vendosi veton, duke mos e preferuar nė projektin e tij.