Superliga

Vllaznia mposht Luftetarin 2-1

Vllaznia mposht Luftetarin 2-1

Ėshtė mbyllur me fitoren 2-1 pėrballja direkte e zhvilluar sot nė stadiumin Loro Boriēi, mes Vllaznisė dhe Luftėtarit, me shkodranėt qė kanė regjisturar njė sukses shumė tė rėndėsishėm ndaj njė rivali direkt

Shtyrja e ndeshjes në favor të Vllaznisë, ja përse

Tashmė ėshtė zyrtare qė ndeshja e javės sė 10-tė mes Vllaznisė dhe Lushnjės e planifikuar pėr tu zhvilluar kėtė tė mėrkurė do tė zhvillohet tė mėrkurėn e ardhshme. Kjo pėr shkak se bari i ri i fushės sė stadiumit “Loro Boriēi” nuk ėshtė akoma gati pėr tė pritur njė ndeshje. Kėshtu, teksa ekipet e tjera tė Superiores do tė startojnė fazėn ė dytė, Vllaznia e Lushnja do tė qėndrojnė pushim.

Shtyrja e ndeshjes nė favor tė Vllaznisė, ja pėrse
Cungu: Kur t’i vijnė mendtė Vllaznisė, do tė jetė vonė!

Cungu: Kur t’i vijnė mendtė Vllaznisė, do tė jetė vonė!

“Situata dramatike pas kėsaj humbjeje? Normalisht, nuk ėshtė situatė e mirė. Nė fund tė fundit rezultatet e ndeshjeve tė javėve tė para tė Vllaznisė nuk tė lėnė shumė pėr komente. Kemi bėrė gabime nė fushėn tonė, nė dy ndeshje kemi marrė dy pikė, shumė pak. Nė shtėpi ēdo ekip bėn maksimalen. Ne i kemi marrė pak lehtė kėto gjėra, duke u treguar altruistė. Po nuk djersite, nuk vijnė pikėt nė futboll. Ndeshja e sotme ishte jo e mirė pėr ne. Mė parė kemi dominuar me lojė, porn a ka munguar goli. Nė njė moment tė vetėm ua kemi dhuruar golat kundėrshtarėve. Sot, 45 minutat e para ishin tė mira, me dy raste tė pastra shėnimi, ndėrsa nė pjesėn e dytė shumė keq. Nėse deri dje jemi justfikuar me ekipin e ri, tė papjekur, sot nuk ka vend pėr kėtė. Kemi lojtarė qė duhet tė marrin pėrgjegjėsi mė tepėr. Po tė rrish mbrapa, pa dalė asnjėherė nga zona jonė nė pjesėn e dytė, do tė pėsosh, paksa edhe me ndihmėn e arbitrit. Ekipi ka prodhuar lojė, nė pjesėn e parė sot, por sidomos nė ndeshjet e tjera, por shpėrdoron shumė. Edhe presioni psikologjik po e bėn tė vetėn.

Vllaznia barazon me Flamurtarin

Vllaznia nuk ka arritur te shkoje me shume se sa nje barazim perballe Flamurtarit te Vlores. Goli i shpejte i Bushiē ne minuten e 17 eshte barazuar me penallti nga Gocaj ne minuten e 3-te shtese te pjeses se pare nga Gocaj.

Vllaznia barazon me Flamurtarin