Superliga

Java 3: Vllaznia - Partizani

Java e 3-te e superliges Vllaznia - Partizani do te luhet diten e diele ora 16:00. Akoma nuk eshte bere e ditur se ku do te luhet kjo ndeshje por nje alternative e mundshme mund te jete stadiumi i qytetit te Lezhes. Nderkohe klubi Vllaznia pret akoma pergjigjen nga drejtuesit e FSHF-se mbi licensimin e fushes sportive Reshit Rusi.

Java 3: Vllaznia - Partizani
Ndeshja javes pare: Vllaznia 0-1 Skenderbeu

Ndeshja javes pare: Vllaznia 0-1 Skenderbeu

Takimi Vllaznia – Skenderbeu ka perfunduar me rezultatin 0-1. Autori i golit te vetem te ndeshjes qe Arapi, i cili shenoi ne te 15ā€². Shkodranet u mobilizuan sidomos ne gjysmen e dyte te pjeses se pare per te barazuar, por kampionet e Shqiperise nuk leshuan pe, pavaresisht se po luanin jo me te gjithe lojtaret titullare.

Java e ardhshme, kalendar ferri pėr Vllazninė

Java e ardhshme, kalendar ferri pėr Vllazninė

Brenda 3-4 ditėve gjatė javės tjetėr, do tė ketė dy pėrballje shumė tė vėshtira, fillimisht tė mėrkurėn ndaj Skėnderbeut ndeshjen e prapambetur tė javės sė parė dhe pastaj nė fundjavėn qė vjen ndaj Partizanit.Ndaj Skėnderbeut dhe Partizanit patjetėr qė duhet tentuar marrja e pikėve, sepse nė rast se Vllaznia do tė pėsojė edhe dy humbje tė tjera, atėherė pasojat te skuadra do ishin tė mėdha.