Superliga

Martini: Situatė e keqe, por Vllaznia s’duhet tė dorėzohet

Martini: Situatė e keqe, por Vllaznia s’duhet tė dorėzohet

Kjo e keqe qė i ka ardhur Vllaznisė duhet tė ēojė nė kėmbė shumė njerėz, duke filluar qė nga drejtuesit, futbollistėt, trajnerėt, stafin teknik, bashkinė, qė ėshtė mė kryesorja, biznesmenėt e Shkodrės, sepse ėshtė njė situatė vėrtetė alarmante. Asnjė shkodran nuk e ka pritur dhe menduar se mund tė ishim nė kėtė pikė. Nuk duhet tė qajmė se jemi tė fundit nė renditje, por tė shohim pėrpara. Lojtarėt tė mos e ulin tempin, por tė vazhdojnė tė punojnė, sepse gjėrat duhet tė vijnė duke u rregulluar. Kurrsesi nuk duhet dorėzuar dhe tė luftojmė pėr t'i ikur sa mė parė fundit tė renditjes

Vllaznia-Teuta, shpresa për të luajtur në "Reshit Rusi"?!

Ndonėse ende nuk ka njė prononcim zyrtar, ka gjasa qė kjo ndeshje tė luhet nė fushėn sportive “Reshit Rusi”. Tė paktėn kėto janė zėrat qė qarkullojnė nė ambientet pranė klubit shkodran. Rėndėsia e ndeshjes me Teutėn ėshtė e madhe, sepse duhet fituar patjetėr dhe pėr kėtė tė gjithė futbollistėt duhet tė jenė tė gatshėm pėr trajnerin Grima.

Vllaznia-Teuta, shpresa pėr tė luajtur nė