Superliga

Cungu: Nėse tregohemi seriozė, mund ti marrim pikė Partizanit

Cungu: Nėse tregohemi seriozė, mund ti marrim pikė Partizanit

Humbja me Teutėn duket se ėshtė lėnė pas nė kampin shkodran. Skuadra tashmė e ka mendjen te takimi i radhės, qė do ta luajė nesėr nė kryeqytet, ndaj Partizanit. Trajneri Armando Cungu nė konferencėn e zakonshme pėr shtyp, njė ditė para ndeshjes, e ka vlerėsuar shumė kundėrshtarin, por nga ana tjetėr ka lėnė tė kuptojė se nuk do ishte ēudi nėse Vllaznia do merrte pikė. "Shpresoj qė ndeshja me Teutėn tė ketė qenė njė gabim elementar i yni dhe natyrshėm qė ka qenė njė nervozizėm i ligjshėm pėr paraqitjen e dobėt qė bėmė, por atė tashmė nuk mund ta kthejmė mė pas. Duhet tė shohim pėrpara, sepse kemi njė ndeshje shumė tė vėshtirė, atė me Partizanin, i cili ėshtė njė ekip pretendent pėr titull, me shumė kualitete dhe me shumė cilėsi brenda.

Vrapi: Durrsakët janë të rrezikshëm, por Vllaznia nuk i fal më!

Ndeshja Vllaznia-Teuta do tė nisė nė orėn 16:00 dhe shkodranėt do tė kėrkojnė marrjen e fitores sė pare, kėtė sezon, ndaj durrsakėve, qė i kanė mundur plot tri herė. Nuk mund tė themi se jemi nė pozita komode, pėrderisa matematika na konsideron sėrish tė rrezikuar, pėr kėtė arsye duhet tė tentojmė tė marrim pikė nė ēdo ndeshje.

Vrapi: Durrsakėt janė tė rrezikshėm, por Vllaznia nuk i fal mė!
Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garėn pėr vendin e 6-tė

Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garėn pėr vendin e 6-tė

Ėshtė mbyllur me fitoren e shkodranėve 1-0 ndeshja e vlefshme pėr javėn e 27-tė mes Bylisit dhe Vllaznisė Ka vendosur goli i realizuar nga Kalaja nė minutėn e 9', pėr tė regjistruar fitoren e tretė radhazi pėr kuqeblutė qė ndodhen vetėm 1 pikė larg vendit tė gjashtė Ballshiotėt regjistrojnė humbjen e tretė nė pesė ndeshjet e fundit, duke mbetur nė vend tė nėntė, dy pikė mė pak se Flamurtari i vendit tė tetė

Vllaznia rigjen golin. Shtatë të tillë në dy ndeshjet e fundit

Mė sė shumti, ky numėr i madh golash ka shėrbyer pėr t'u dhėnė gjashtė pikė atyre, me tė cilat kanė krijuar njėfarė shkėputjeje nga Flamurtari dhe Bylis. Ky "shpėrthim" i skuadrės shkodrane nė fakt ka bėrė pėrshtypje, sepse nė 24 javė kampionat, ajo kishte shėnuar gjithsej 20 gola. Ndėrsa nė dy javėt e fundit, 7 gola.

Vllaznia rigjen golin. Shtatė tė tillė nė dy ndeshjet e fundit