Superliga

Vllaznia e vendosur, do vendin e gjashtė nė renditje

Vllaznia e vendosur, do vendin e gjashtė nė renditje

Sigurisht qė nuk do tė jetė e lehtė, sepse, pėrderisa ballshiotėt kanė ende pak shanse pėr mbijetesė, do tė vijnė nė "Reshit Rusi" pėr tė fituar. Skuadra pritet tė jetė e plotė, ngaqė mungesa pėr arsye kartonash nuk ka dhe, pėrpos kėsaj, do jetė Shtubina, qė pėr shkak dėmtimi nuk luajti ndaj Tiranės

Vllaznia me laps në dorë

Fitorja e arritur ndaj Tėrbunit pasditen e sė dielės nė stadiumin Reshit Rusi u duk se mbylli gjithēka sa i takon ēėshtjes sė mbijetesės pėr skuadrėn e Vllaznisė. Madje, nė mjedise tė ndryshme shkodrane, duke u konsideruar si punė e kryer njė gjė e tillė filluan tė festonin menjėherė pas pėrfundimit tė ndeshjes.

Vllaznia me laps nė dorė