Superliga

Vllaznia e vendosur, do vendin e gjashtë në renditje

Sigurisht qė nuk do tė jetė e lehtė, sepse, pėrderisa ballshiotėt kanė ende pak shanse pėr mbijetesė, do tė vijnė nė "Reshit Rusi" pėr tė fituar. Skuadra pritet tė jetė e plotė, ngaqė mungesa pėr arsye kartonash nuk ka dhe, pėrpos kėsaj, do jetė Shtubina, qė pėr shkak dėmtimi nuk luajti ndaj Tiranės

Vllaznia e vendosur, do vendin e gjashtė nė renditje
Vllaznia me laps nė dorė

Vllaznia me laps nė dorė

Fitorja e arritur ndaj Tėrbunit pasditen e sė dielės nė stadiumin Reshit Rusi u duk se mbylli gjithēka sa i takon ēėshtjes sė mbijetesės pėr skuadrėn e Vllaznisė. Madje, nė mjedise tė ndryshme shkodrane, duke u konsideruar si punė e kryer njė gjė e tillė filluan tė festonin menjėherė pas pėrfundimit tė ndeshjes.

Cungu: Nëse tregohemi seriozë, mund ti marrim pikë Partizanit

Humbja me Teutėn duket se ėshtė lėnė pas nė kampin shkodran. Skuadra tashmė e ka mendjen te takimi i radhės, qė do ta luajė nesėr nė kryeqytet, ndaj Partizanit. Trajneri Armando Cungu nė konferencėn e zakonshme pėr shtyp, njė ditė para ndeshjes, e ka vlerėsuar shumė kundėrshtarin, por nga ana tjetėr ka lėnė tė kuptojė se nuk do ishte ēudi nėse Vllaznia do merrte pikė. "Shpresoj qė ndeshja me Teutėn tė ketė qenė njė gabim elementar i yni dhe natyrshėm qė ka qenė njė nervozizėm i ligjshėm pėr paraqitjen e dobėt qė bėmė, por atė tashmė nuk mund ta kthejmė mė pas. Duhet tė shohim pėrpara, sepse kemi njė ndeshje shumė tė vėshtirė, atė me Partizanin, i cili ėshtė njė ekip pretendent pėr titull, me shumė kualitete dhe me shumė cilėsi brenda.

Cungu: Nėse tregohemi seriozė, mund ti marrim pikė Partizanit