Lajmet e fundit

Cungu: Korabi ka vetėm emrin si debutues. Duam fitoren!

Cungu: Korabi ka vetėm emrin si debutues. Duam fitoren!

Armando Cungu, nė prononcimin e tij pėr mediat, ditėn e sotme, ka bėrė tė ditur se Vllaznia nuk ka pse tė jetė nėn presion. Sipas tij, ajo duhet tė kėrkojė fitoren, sepse i ka mundėsitė pėr ta bėrė njė gjė tė tillė: “Po kalojmė njė moment tė mirė dhe duhet ta shfrytėzojmė kėtė gjė. Unė e konsideroj njė ndeshje tė vėshtirė kėtė me Korabin, por kjo nuk na tremb.

EUGENT ZEKA EMËROHET DREJTOR SPORTIV TEK VLLAZNIA

Eugent Zeka ėshtė drejtori i ri sportiv i klubit tė futbollit Vllaznia. Ai ėshtė emėruar sot nė kėtė detyrė nga drejtuesit e lartė tė kėtij klubi dhe zė vendin e Armir Grimės qė ka mbajtur kėtė post prej pesė vitesh. Nga sa mėsohet, Grima ditėt e fundit ka paraqitur dorėheqjen nė klub pėr shkak tė angazhimeve tė tij personale por edhe profesionale ngaqė siē dihet ai ėshtė trajner i kombėtares sė futbollit tė femrave.

EUGENT ZEKA EMĖROHET DREJTOR SPORTIV TEK VLLAZNIA
Iniciativa humane e Vllaznisė: Ēdo javė, ndihma pėr tė varfėrit

Iniciativa humane e Vllaznisė: Ēdo javė, ndihma pėr tė varfėrit

Dy prej futbollistėve tė Vllaznisė, pikėrisht kapiteni Ndriēim Shtubina dhe Alsid Tafili, sot kanė ndėrmarrė njė veprim shumė fisnik. Duke shfrytėzuar faktin qė ishte festa e Kurban Bajramit, ata kanė bėrė kurban. Mishin e kanė dėrguar te shtėpia e tė moshuarve nė Shkodėr, nė mėnyrė qė edhe ata tė gėzojnė njė ditė ndryshe. Njė iniciativė qė e kanė ndėrmarrė nė emėr tė tė gjithė ekipit, futbollistėve dhe stafit teknik. Ekipi nuk ka qenė nė qytetin e vet sė fundi, pėr shkak tė angazhimit nė ndeshjen e radhės, tė luajtur pasditen e sė hėnės, nė Elbasan, ndaj Partizanit, por mėngjesin e sotėm, puna e parė qė kanė bėrė kuqeblutė, ka qenė ndarja e kurbanit.

Trajneri Cungu: Kukësi kaloi, tani mendjen tek Partizani

Barazimi nė ndeshjen e parė hapėse tė kampionatit, atė ndaj Kukėsit, ėshtė konsideruar rezultat pozitiv nė kampin shkodran. Natyrisht qė tė gjithė shkodranėt dėshironin fitoren nė kėtė pėrballje, megjithatė trajneri i Vllaznisė Armando Cungu mbetet "me kėmbė nė tokė" e pėr kėtė thotė: "Ndeshjen edhe mund ta kishim fituar sepse na u krijuan dy-tre raste shumė tė volitshme. Por e kam tė qartė se edhe kundėrshtari pati rastet e tij dhe nė kėtė aspekt, duhet tė jemi tė kėnaqur me barazimin. Nė fakt, pikėsynimi im para ndeshjes ishte tė mos humbnim duke ditur edhe forcėn e kundėrshtarit dhe pėr kėtė arsye, i kisha porositur tė mos zhballancoheshin shumė nė fushė.

Trajneri Cungu: Kukėsi kaloi, tani mendjen tek Partizani