Lajmet e fundit

Vllaznia, nesër i rikthehet fushës së stërvitjes

Pas 4 ditėsh pushimi, futbollistėt e Vllaznisė do t’i rikthehen stėrvitjes. Do tė ndodhė kėshtu mesditėn e sė mėrkurės, teksa nė orėn 12:00, kuqeblutė do tė zhvillojnė seancėn e parė tė kėtij viti. Ata kanė qenė nė stėrvitje deri mė 30 dhjetor, kur zhvilluan njė test kontrolli me ekipin U-19 tė akademisė sė klubit dhe mė pas janė lėnė pushim nga ana e trajnerit Cungu, pėr tė festuar Vitin e Ri. Nesėr, ndėrkohė, rinis puna. Fillimisht nė Shkodėr, ndėrsa mė pas do tė mėsohet nėse ekipi do tė lėvizė nga qyteti drejt Malit tė Zi apo jo. Kjo ngaqė nuk ėshtė pėrcaktuar akoma destinacioni final pėr fazėn pėrgatitore. Gjithēka varet nga financat. Siē dihet, Bashkia Shkodėr ende nuk e ka miratuar buxhetin pėr kėtė vit dhe, pėr kėtė arsye, fondet qė do tė shkojnė pėr KF Vllazninė do tė vonojnė edhe pak.

Vllaznia, nesėr i rikthehet fushės sė stėrvitjes
Shtubina “shkund” ekipin: S’ka mė hapa fals

Shtubina “shkund” ekipin: S’ka mė hapa fals

Vllaznia po kalon njė ngėrē si psikologjik ashtu edhe nė rezultate pas dy humbjeve tė fundit nė kampionat. Shkodranėt do tė pėrballen ditėn e nesėrme me Teutėn nė Durrės, dhe kapiteni Ndriēim Shtubina ėshtė i bindur se skuadra e tij do tė kthehet te rezultatet pozitive. Pėr SuperSport ai u shpreh:

“Vllaznit Ultras” Premtojnë tifozeri të zjarrtë

Tifogrupi “Vllaznit Ultras” kane nisur pergatitjet qe diten e sotme duke vene banderola ne shkallet e stadiumit “Loro Boriēi” ne mbeshtetje te ekipit Shkodran. Kete gje e kane bere me dije ne rrjetin social facebook. Kjo pergatitje behet nje dite para ndeshjes Vllaznia – Luftetari, e cila do te luhet neser ne ora 14.00.

“Vllaznit Ultras” Premtojnė tifozeri tė zjarrtė
Nisja shitja e biletave, ndaj Luftėtarit priten shumė tifozė

Nisja shitja e biletave, ndaj Luftėtarit priten shumė tifozė

Qė nga mesdita e sotme nė Shkodėr ka nisur shitja e biletave pėr ndeshjen Vllaznia-Luftėtari. Njoftimi ėshtė bėrė nė faqen zyrtare tė klubit dhe tashmė ēdokush qė ka dėshirė tė jetė prezent nė “Loro Boriēi” ditėn e shtunė, mund tė pajiset me biletėn pėrkatėse. Ajo qė konstatohet lehtėsisht gjatė kėtyre ditėve nė kryeqendrėn e Veriut ėshtė se pėr takimin e radhės ndaj gjirokastritėve ka mė shumė interes nga tifozėt shkodranė. Rezultatet pozitive tė skuadrės sė tyre i kanė bėrė ata tė besojnė se Vllaznia duhet mbėshtetur.

Cungu i sinqerte: Fitore pa shije, Bushiçin e pres ne Janar

Armando Cungun nuk e ka kėnaqur plotėsisht fitorja nė Vlorė. Trajneri i Vllaznisė sėrish u shpreh me rezerva pėr skuadrėn e tij pas suksesit 1-0 ndaj Flamurtarit. Ai kritikoi lojtarėt e tij veēanėrisht pėr lojėn nė pjesėn e parė, ndėrsa pranoi se do tė dėshironte rikthimin e sulmuesit Tomislav Bushiē nė afatin kalimtar tė janarit.

Cungu i sinqerte: Fitore pa shije, Bushiēin e pres ne Janar