Lajmet e fundit

Cungu: Minimalisht Vllaznia duhet tė renditet nė mesin e tabelės

Cungu: Minimalisht Vllaznia duhet tė renditet nė mesin e tabelės

Nė prag tė sezonit tė ri, trajneri Armando Cungu ka dalė nė njė konferencė pėr shtyp ku ka folur pėr ndeshjen e parė tė kampionatit por edhe pėr objektivat sezonalė. Merkatoja e zhvilluar ka qenė mendoj pozitive dhe pėrgjithėsisht jam i kėnaqur me lėvizjet e bėra ndonėse nuk jemi tė plotėsuar nė tė gjithė repartet. Sidomos nė mesfushė kemi marrė njė fytyrė tjetėr dhe shpresoj qė tė bėjmė njė paraqitje ashtu si duhet.

Vllaznia firmos edhe me sulmuesin Andi Ribaj

Orėt e fundit tė merkatos sė kampionatit shqiptar kanė sjellė njė tjetėr futbollist tek Vllaznia. Bėhet fjalė pėr sulmuesin 27-vjeēar, Andi Ribaj. Ai ka mbėrritur nė Shkodėr pasditen e sė martės dhe ka mbyllur gjithēka sa i takon marrėveshjes me drejtuesit e klubit, duke hedhur mė pas edhe firmėn nė kontratė.

Vllaznia firmos edhe me sulmuesin Andi Ribaj
KESINOVIĒ DHE ONUOHA, DY LOJTARĖ NĖ PROVĖ TEK VLLAZNIA

KESINOVIĒ DHE ONUOHA, DY LOJTARĖ NĖ PROVĖ TEK VLLAZNIA

Pėrpjekjet e drejtuesve tė Vllaznisė pėr tė gjetur lojtarėt e duhur nė merkato, vazhdojnė. Pėr kėtė arsye ditėn e sotme kanė mbėrritur nė kampingun e skuadrės tonė nė Berane edhe dy futbollistė tė tjerė. Bėhet fjalė pėr Karlo Kesinoviē dhe Randy Onuoha. I pari ėshtė kroat, luan nė rolin e qendėrmbrojtėsit, ėshtė 27 vjeē dhe 1.96 m i lartė. Nė sezonin e fundit ka qenė pjesė e ekipit maltez tė Superligės St. Andreės FC. I dyti ndėrkohė ėshtė me pasaportė hollandeze dhe luan si mbrojtės i majtė. Onuoha ėshtė 23 vjeē dhe 1.80 m i lartė. Nė sezonin e fundit ka qenė pjesė e ekipit Neftochimik nė Bullgari. Ato do tė testohen menjėherė qė nė miqėsoren qė kuqeblutė do tė zhvillojnė pasditen e sė premtes ndaj ekipit malazez Petnjica. Drejtuesit e klubit shpresojnė qė kėta futbollistė tė bindin stafin teknik nė mėnyrė qė mė pas tė hedhin firmė nė kontratė pėr tė plotėsuar siē duhet skuadrėn nė prag tė nisjes sė sezonit tė ri futbollistik.

VLLAZNIA FIRMOS ME SULMUESIN CHARLES ATSINA

Nje tjeter perforcim per ekipin tone. Sulmuesi Charles Atsina ka gjetur akordin me drejtuesit e klubit dhe me pas ka firmosur kontraten e ofruar nga ato. Kesisoj, ai do te jete pjese e Vllaznise per sezonin e ardhshem, me opsionin per ta zgjatur edhe nje tjeter. Mire se erdhe Charles!

VLLAZNIA FIRMOS ME SULMUESIN CHARLES ATSINA
Vllaznia shpėrthen nė gola dhe gjen sulmuesin

Vllaznia shpėrthen nė gola dhe gjen sulmuesin

Vllaznia ka zhvilluar miqėsoren e radhės me Kastriotin dhe e ka fituar thellė atė, duke bindur nė lojė, ēka normalisht e kėnaq trajnerin Armando Cungu. Njė nga qėllimet e kėtij testi me krutanėt ishte vėzhgimi i lojtarėve tė ardhur nė provė dhe pėr dy prej tyre ende nuk ėshtė marrė njė vendim, madje qė tė arritėn tė shėnonin dy golat e parė nė miqėsoren e djeshme, konkretisht Dupovac nė minutėn e nėntė dhe Atsina nė tė 16-n.