0

Kupa Intertoto: NK Zagreb - Vllaznia 2:1

Kupa Intertoto: NK Zagreb - Vllaznia 2:1

Skuadra e Vllaznise ka arritur te largohet nga Zagrebi, me nje humbje minimale. Shkodranet kane humbur 1-2 dhe goli I Arlind Nores eshte nje ndihme e madhe ne rrugen drejt kualifikimit. Skuadra e Joses, kaloi ne avantazh qe ne minuten e dyte, pas nje goli te shenuar nga gjirokastriti Arlind Nora, firmosja e muajit te fundit per Vllaznine. Vendasit, me pas shtuan presionin duke shenuar dy here, nga nje gol ne cdo pjese loje ( ne te njejten minute). Me pare me Nadarevica ne minuten e 18-te dhe me pas nga Labudovi? ne pjesen e dyte, po ne minuten e 18-te, te kesaj pjese duke vendosur rezultatin perfundimtar.

Sukaj, pasaporta e le ne ?tako?

Kane patur probleme kuqeblute e Vllaznise, ende pa nisur rrugetimin e tyre drejt Zagrebit, ku neser do te luajne ndeshjen e pare te Kupes Intertoto. Ishte programuar per t?u nisur ne oren 16:30, por autobusi me kuqeblute e Vllaznise ka lene qendren e qytetit vetem 18:15. Vonesa i ka shqetesuar jo pak futbollistet, pasi neser, ne 17:30 do te ndeshen ne kryeqytetin kroat me NK Zagreb. Nga sa u informuam, kjo vonese u shkaktua sepse vizat kroate, ne ambasaden ne Tirane, ishin marre po dje

Sukaj, pasaporta e le ne ?tako?
Osja: Vllaznia, maksimumin ndaj Zagrebit

Osja: Vllaznia, maksimumin ndaj Zagrebit

Kapiteni Safet Osja shprehet se kuqeblut? do t? b?jn? maksimumin p?r t\'u kualifikuar n? turin tjet?r. Paraditen e djeshme, kuqeblut? e Vllaznis? kan? zhvilluar seanc?n e fundit p?rgatitore para nisjes p?r n? Kroaci. N? ambientet e stadiumit \"Loro Bori?i\" ?sht? par? nj? seriozitet maksimal te t? gjith? pjes?tar?t e skuadr?s shkodrane dhe si rrjedhoj? ky fakt tregon m? s? miri p?r r?nd?sin? q? ata u kan? kushtuar ndeshjeve t? Intertotos. Kund?rshtari i tyre, pik?risht NK Zagreb, konsiderohet nga t? gjith? favorit i kalimit n? turin tjet?r, por n? Shkod?r nuk duan t\'ia din? p?r k?t? gj?. V?rtet skuadrat mund t? ken? disnivele, por n? futboll jo gjithnj? mund t? parashikosh sakt

Josa do mrekulline ne Zagreb

Ai eshte gjithnje i njejti. Nga goja e Mirel Joses eshte e pamundur te degjosh nje fjale optimiste edhe ne ndonje nga ndeshjet me modeste te kampionatit, imagjinoni tani, kur do te perballet me skuadren e vendit te trete ne kampionatin kroat. Sepse, ne fund te fundit, t?i neglizhosh apo te pretendosh fitoren ne kryeqytetin kroat duket pak si cmenduri. Prandaj edhe Josa rezultatin pozitiv do ta konsideronte nje mrekulli: ?Une kam degjuar lojtaret e mi qe flasin me kaq optimizem per ndeshjen sa ne ndonje rast duket sikur perballe kemi nje kundershtar te lehte. Sigurisht qe dua te shoh nje skuader me optimizem, por ne ndonje rast e gjitha kjo behet shume shqetesuese.

Josa do mrekulline ne Zagreb
Teli: Nga Zagrebi, pa humbje

Teli: Nga Zagrebi, pa humbje

Skuadra shkodrane, dje ka zhvilluar seanc?n st?rvitore t? parafundit, n? prag t? nisjes p?r n? Kroaci, ku t? shtun?n do t? ndeshet me NK Zagreb, p? turin e par? t? Kup?s Intertoto. N? p?rb?rje t? skuadr?s nuk ka patur ndryshime, nd?rkoh? q? kuqeblut?, ndryshe nga java e kaluar, k?to dit? jan? st?rvitur me nga nj? seanc?, n?n drejtimin e teknikut Josa dhe dy ndihm?sve t? tij, Cungu e Dani. Lidhur me ndeshjen e par?, q? do t? luhet n? Zagreb, ?sht? prononcuar shtatlarti i mbrojtjes shkodrane, Admir Teli.

Josa: Pak shanse, por Zagrebi s\'na tremb

Dy dit? para p?rballjes s? par? t? Intertotos mes ekipit kroat NK Zagreb dhe Vllaznis? s? Shkodr?s, drejtuesit e k?saj t? fundit jan? t? vendosur p?r t? b?r? m? t? mir?n n? k?t? sfid? t? par? t? k?tij turi. Fakti q? luhet n? transfert? nuk i tremb shum? ata, p?rkundrazi, i ka motivuar m? tep?r n? k?rkim t? nj? rezultati sa m? t? mir?. Trajneri Josa ka marr? t? gjitha masat q? skuadra t? jap? m? t? mir?n e saj n? kryeqytetin kroat, duke pretenduar t? marr? maksimumin nga lojtar?t q? ka n? dispozicion. P?r k?t? arsye, n? pamje t? par?, ai nuk e sheh Vllaznin? favorite p?r t? kaluar turin tjet?r, por kjo nuk do t? thot? se ajo nuk do t? k?rkoj? t? realizoj? ndonj? surpriz? t? k?ndshme q? n? ndeshjen e par

Josa: Pak shanse, por Zagrebi s\'na tremb