0

Osja: Vllaznia, maksimumin ndaj Zagrebit

Osja: Vllaznia, maksimumin ndaj Zagrebit

Kapiteni Safet Osja shprehet se kuqeblut? do t? b?jn? maksimumin p?r t\'u kualifikuar n? turin tjet?r. Paraditen e djeshme, kuqeblut? e Vllaznis? kan? zhvilluar seanc?n e fundit p?rgatitore para nisjes p?r n? Kroaci. N? ambientet e stadiumit \"Loro Bori?i\" ?sht? par? nj? seriozitet maksimal te t? gjith? pjes?tar?t e skuadr?s shkodrane dhe si rrjedhoj? ky fakt tregon m? s? miri p?r r?nd?sin? q? ata u kan? kushtuar ndeshjeve t? Intertotos. Kund?rshtari i tyre, pik?risht NK Zagreb, konsiderohet nga t? gjith? favorit i kalimit n? turin tjet?r, por n? Shkod?r nuk duan t\'ia din? p?r k?t? gj?. V?rtet skuadrat mund t? ken? disnivele, por n? futboll jo gjithnj? mund t? parashikosh sakt

Josa do mrekulline ne Zagreb

Ai eshte gjithnje i njejti. Nga goja e Mirel Joses eshte e pamundur te degjosh nje fjale optimiste edhe ne ndonje nga ndeshjet me modeste te kampionatit, imagjinoni tani, kur do te perballet me skuadren e vendit te trete ne kampionatin kroat. Sepse, ne fund te fundit, t?i neglizhosh apo te pretendosh fitoren ne kryeqytetin kroat duket pak si cmenduri. Prandaj edhe Josa rezultatin pozitiv do ta konsideronte nje mrekulli: ?Une kam degjuar lojtaret e mi qe flasin me kaq optimizem per ndeshjen sa ne ndonje rast duket sikur perballe kemi nje kundershtar te lehte. Sigurisht qe dua te shoh nje skuader me optimizem, por ne ndonje rast e gjitha kjo behet shume shqetesuese.

Josa do mrekulline ne Zagreb
Teli: Nga Zagrebi, pa humbje

Teli: Nga Zagrebi, pa humbje

Skuadra shkodrane, dje ka zhvilluar seanc?n st?rvitore t? parafundit, n? prag t? nisjes p?r n? Kroaci, ku t? shtun?n do t? ndeshet me NK Zagreb, p? turin e par? t? Kup?s Intertoto. N? p?rb?rje t? skuadr?s nuk ka patur ndryshime, nd?rkoh? q? kuqeblut?, ndryshe nga java e kaluar, k?to dit? jan? st?rvitur me nga nj? seanc?, n?n drejtimin e teknikut Josa dhe dy ndihm?sve t? tij, Cungu e Dani. Lidhur me ndeshjen e par?, q? do t? luhet n? Zagreb, ?sht? prononcuar shtatlarti i mbrojtjes shkodrane, Admir Teli.

Josa: Pak shanse, por Zagrebi s\'na tremb

Dy dit? para p?rballjes s? par? t? Intertotos mes ekipit kroat NK Zagreb dhe Vllaznis? s? Shkodr?s, drejtuesit e k?saj t? fundit jan? t? vendosur p?r t? b?r? m? t? mir?n n? k?t? sfid? t? par? t? k?tij turi. Fakti q? luhet n? transfert? nuk i tremb shum? ata, p?rkundrazi, i ka motivuar m? tep?r n? k?rkim t? nj? rezultati sa m? t? mir?. Trajneri Josa ka marr? t? gjitha masat q? skuadra t? jap? m? t? mir?n e saj n? kryeqytetin kroat, duke pretenduar t? marr? maksimumin nga lojtar?t q? ka n? dispozicion. P?r k?t? arsye, n? pamje t? par?, ai nuk e sheh Vllaznin? favorite p?r t? kaluar turin tjet?r, por kjo nuk do t? thot? se ajo nuk do t? k?rkoj? t? realizoj? ndonj? surpriz? t? k?ndshme q? n? ndeshjen e par

Josa: Pak shanse, por Zagrebi s\'na tremb
Vllaznia, gati formacioni kund?r Zagrebit

Vllaznia, gati formacioni kund?r Zagrebit

Kuqeblut? jan? duke zhvilluar p?rgatitjet e fundit p?r ndeshjen e par? t? Kup?s Interoto me ekipin e NK Zagrebit. Trajneri Josa ?sht? n? hapat e fundit t? pun?s s? tij dhe kuptohet q? i ?sht? dashur ta b?j? skuadr?n gati p?r k?t? ndeshje ashtu si? ?sht?. Ajo q? kuptohet nga t? gjith? ?sht? se kjo skuad?r nuk ?sht? n? ato nivele p?rfaq?simi q? pritej. Ajo konstatohet leht? n? list?n e lojtar?ve q? do t? jen? t? gatsh?m p?r t? luajtur n? k?t? takim. Shohim q? ka shum? mungesa t? r?nd?sishme, ku mbi t? gjith? spikat ajo e Sinanit, q? si? kemi b?r? t? ditur, nuk do t? jet? i gatsh?m p?r t? luajtur n? k?t? takim meq? ende nuk e ka form?n e duhur.

Sinani: Ne Shkoder me risolli babai

?Kepuca e arte? e 2007-es, pasi ka kaluar nje sezopn te shkelqyer me bardheblute, kerkon te beje te njejten gje tani me uniformen e skuadres se tij te zemres ?Vllaznia?, me te cilen eshte lidhur zyrtarisht qe prej se shtunes se kaluar. 29 vjecari shkodran Vioresin Sinani qe prej dites se shtune, eshte pjese zyrtare e klubit Vllaznia.

Sinani: Ne Shkoder me risolli babai