0

Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin

Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin

Turqit i konsiderojn? kuqeblut? e Shkodr?s si nj? ekip pa eksperienc? dhe q? nuk duhet t? diskutohet kualifikimi. Duket se ato nuk jan? shum? t? \"mir?informuar\" p?r Vllaznin?, pasi n? t? dh?nat p?r ekipin shkodran, mediat turke shkruanin se Vllaznia ka nj? stadium me kapacitet 1500 vendesh. Nd?r t? tjera, p?rve? rezultateve t? Vllaznis? sezonin e fundit, p?rmendet edhe ndeshja e kuqebluve e para disa viteve, me Gallatasarajin, teksa jan? mundur me rezultatet 2-0 dhe 4-1. Nj? nga futbollist?t e rinj dhe t? talentuar t? Trabzonsporit, Serkan Balci, ?sht? shprehur se kan? kaluar nj? faz? p?rgatitore shum? t? frytshme 10-ditore dhe jan? t? bindur se do ta kalojn? turin

Nora feston, d?mtohet Grima!

P?rgatitjet p?r ndeshjen e s? diel?s, kur Vllaznia do t? luaj? n? Trabzon ndeshjen e par? t? turit t? dyt? p?r Intertoton, kan? arritur kulmin e tyre. Dje, skuadra e Jos?s ka zhvilluar dy seanca: paradite me karakter fizik, q? ?sht? kaluar me jo pakv?shtir?si ngafutbollist?t, p?r shkak t? motit t? nxheht?, nd?rsa pasdite theksi ?sht? v?n? n? pun?n me topin. Kjo seanc? ?sht? kaluar p?rmes nj? gjendjeje m? t? mir? psikollogjike t? lojtar?ve, qoft? edhe p?r faktin se temperatura ?sht? m? e pranueshme.

Nora feston, d?mtohet Grima!
Bari?: Vllaznia nderoi Shqip?rin? dhe mua

Bari?: Vllaznia nderoi Shqip?rin? dhe mua

Trajneri i komb?tares shqiptare t? futbollit, Oto Bari?, ka mohuar \"akuzat\" m? t? reja t? mediave t? Tiran?s, se ai ?sht? duke informuar klubet kroate p?r kund?rshtar?t e tyre n? Kupat e Europ?s. Triologjia e p?rballjeve filloi me Vllaznin?, e cila, n? turin e par? t? Kup?s Intertoto ka eliminuar Zagrebin, nd?rsa n? Kup?n UEFA, Teuta do t? p?rballet dy her? me Slaven Belupon.

Lici: Vllaznia u kualifikua me ndershm?ri

G?zimi i tij n? p?rfundim t? ndeshjes t? s? shtun?s me Zagrebin ka qen? shum? i madh. Nj?lloj sikur Vllaznia t? ishte shpallur kampione at? dit?. P?r Suad Licin nuk ndodh shpesh q? t? ulet n? gjunj?, t? ngrej? duart lart e t? shoh? nga qielli, p?r t? fal?nderuar Zotin q? u dha at? k?naq?si t? madhe jo vet?m tifoz?ve dhe njer?zve t? tjer?, por edhe atyre si futbollist?. Presioni mbi ta ka qen? i madh dhe mbrojt?si me shum? p?rvoj? e pranon k?t? gj? edhe n? fjal?t e tij, kur thot?: \"Jam ndier v?rtet shum? i lumtur n? ato ?aste n? fund t? ndeshjes, sepse arrit?m nj? objektiv shum? t? lakmuesh?m. Pavar?sisht se ishte ndeshje p?r Intertoton, s?rish r?nd?si kishte fakti se kaluam nj? skuad?r kroate.

Lici: Vllaznia u kualifikua me ndershm?ri
Josa: T? shijojm? nj? her? kualifikimin

Josa: T? shijojm? nj? her? kualifikimin

Disi m? ndryshe ?sht? deklarata e Jos?s pas ndeshjes. Ai, pasi ka folur me superlativa p?r lojtar?t e tij, ka th?n? dy fjal? edhe p?r t? ardhmen. Kuptohet, ka folur me gjuh?n e nj? trajneri, i cili i llogarit m? mir? gj?rat. Megjithat?, e r?nd?sishme p?r t? ishte kualifikimi i shk?lqyer ndaj kroat?ve. Ai e vler?son shum? k?t? gj?, prandaj dhe thot?: \"Kemi fituar dhe jemi kualifikuar ndaj nj? skuadre, e cila vjen nga nj? shkoll? e njohur futbolli. Kjo nuk ?sht? pak, p?r m? tep?r q? skuadra jon? nuk ishte p?rgatitur si duhet p?r k?to ndeshje. Nuk dua t? p?rmend asnj? lojtar me em?r, q? u dallua.

Fushaj: Misioni i Vllaznis? s\'mbaron k?tu

I k?naqur, ndoshta tej mase, por e ka p?rmbajtur veten n? tribun?n \"VIP\", p?rkah koleg?ve kroat?. Por, pas v?rsh?llim?s s? fundit t? gjyqtarit maltez, presidenti i Vllaznis?, Valter Fushaj, nuk e ka kontrolluar dot veten, duke iu n?nshtruar nj? g?zimi t? ligjsh?m. Ka hequr xhaket?n nga trupi dhe me t? n? dor? ka brohoritur e festuar gjat?. Nj? g?zim i ligjsh?m, sepse skuadra e tij e ka b?r? t? ndihet mir? p?r disa ?aste. Nj? kualifikim n? kupat e Europ?s nuk ?sht? pak. Por numri 1 i klubit shkodran nuk mjaftohet me kaq. Ai ka th?n? p?r \"Sporti shqiptar\" se Vllaznia ?sht? favorite edhe ndaj Trabzonsporit n? turin tjet?r. Ja si ?sht? shprehur ai pas ndeshjes: Zoti Fushaj, dukeni mjaft i g?zuar nga kalimi i nj? turi n? Intertoto...

Fushaj: Misioni i Vllaznis? s\'mbaron k?tu