0

Humbja, qe u ?godit ne shenje?

Humbja, qe u ?godit ne shenje?

Pasi ka lene pas aventuren turke, skuadra shkodrane ka mberritur aty rreth mesdites se djeshme, e lodhur, por dhe e tronditur nga humbja e thelle, e pesuar ndaj Trabzonsporit, ne ndeshjen e pare te turit tedyte te Intertotos. Sipas informacionit qe japin drejtuesit e klubit Vllaznia, delegacioni sportiv shkodran, pas ndeshjes eshte larguar nga Trabzoni rreth ores 23:30 te se dieles dhe ka fluturuar me avion rreth tre ore e gjysme, per te mberritur ne Stamboll rreth ores 03:00 te mengjesit te se henes. Ne aeroport perseri nje pritje e gjate, rreth kater ore, derisa kane nisur udhetimin per ne Rinas, ku kane mberritur pas nje ore e gjysme.

Grima: Nuk ishte faji i portiereve

Gjashte golat e pesuar ne porten shkodrane, automatikisht te nxisin te mendosh, ne radhe te pare, lojen e portiereve ne kete ndeshje. Dhe, me te mberritur ne Shkoder, kemi kerkuar te dime drejtperdrejt dicka me shume nga Grima, i cili nje jave me pare u vleresua me noten me te larte per lojen e tij perballe kroateve te NK Zagreb. ?Per mendimin tim, ne pesimin e gjashte golave nuk eshte faji i portiereve?, thote Grima, duke u perpjekur te shfajesoje si veten, qe luajti vetem pjesen e pare, por edhe kolegun e ri Bishani, i cili pesoi po aq sa ai ne pjesen e dyte.

Grima: Nuk ishte faji i portiereve
Josa: Dinjitoz? edhe ndaj Trabzonsporit

Josa: Dinjitoz? edhe ndaj Trabzonsporit

Turqit e Trabzonsporit sigurisht q? nuk i v?n? n? \'list?\' kuqeblut? e Vllaznis?, k?t? e kan? t? qart? t? gjith?, edhe vet? pjes?tar?t e skuadr?s shkodrane. Madje ata n? nj?far? m?nyre e shohin k?t? p?r?mim nj? gj? pozitive n? favor t? tyre, sepse do t\'i lejoj? t? luajn? lirsh?m t? diel?n. Shum?kush mendon se skuadra shqiptare do t? shkoj? thjesht p?r t? kryer formalitetin e pjes?marrjes n? k?t? takim. Por nuk mendon k?shtu trajneri i tyre, Mirel Josa, i cili para fillimit t? seanc?s st?rvitore ?sht? shfaqur shum? i bindur n? iden? e tij se nj? ndeshje futbolli nuk ?sht? e fituar ose e humbur q? p?rpara se ajo t? luhet. K?t? ai e ka b?r? t? qart? n?se Vllaznia do t? shkoj? pa objektiv n? k?t? takim.

Vllaznia parashikon \'mot t? keq\' n? Trabzon

Objektivi i pjes?marrjes s? kuqebluve n? Kup?n Intertoto ?sht? arritur. Kalimi i nj? turi ?sht? kaluar me sukses. Skuadra nuk ka koh? dhe mund?si t? vazhdoj? p?r m? tej. Themi k?shtu, sepse kalimi i nj? turi tjet?r do t? ishte \"vdekjeprur?s\" p?r shkodran?t, ?ka do t? thoshte se ata do t\'i kapte gushti pa b?r? aspak pushim, kur dihet se sezoni i ri nis pik?risht m? 25 t? muajit t? ardhsh?m. Dhe kuptohet t? gjith? jan? t? mendimit se nj? sukses n? Intertoto nuk ka aq shum? vler? sa nj? pjes?marrje e suksesshme n? kampionatin e ri, ?ka mund t? jet? s?rish shansi p?r nj? tjet?r pjes?marrje n? k?to veprimtari nd?rkomb?tare sezonin q? vjen.

Vllaznia parashikon \'mot t? keq\' n? Trabzon
Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin

Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin

Turqit i konsiderojn? kuqeblut? e Shkodr?s si nj? ekip pa eksperienc? dhe q? nuk duhet t? diskutohet kualifikimi. Duket se ato nuk jan? shum? t? \"mir?informuar\" p?r Vllaznin?, pasi n? t? dh?nat p?r ekipin shkodran, mediat turke shkruanin se Vllaznia ka nj? stadium me kapacitet 1500 vendesh. Nd?r t? tjera, p?rve? rezultateve t? Vllaznis? sezonin e fundit, p?rmendet edhe ndeshja e kuqebluve e para disa viteve, me Gallatasarajin, teksa jan? mundur me rezultatet 2-0 dhe 4-1. Nj? nga futbollist?t e rinj dhe t? talentuar t? Trabzonsporit, Serkan Balci, ?sht? shprehur se kan? kaluar nj? faz? p?rgatitore shum? t? frytshme 10-ditore dhe jan? t? bindur se do ta kalojn? turin

Nora feston, d?mtohet Grima!

P?rgatitjet p?r ndeshjen e s? diel?s, kur Vllaznia do t? luaj? n? Trabzon ndeshjen e par? t? turit t? dyt? p?r Intertoton, kan? arritur kulmin e tyre. Dje, skuadra e Jos?s ka zhvilluar dy seanca: paradite me karakter fizik, q? ?sht? kaluar me jo pakv?shtir?si ngafutbollist?t, p?r shkak t? motit t? nxheht?, nd?rsa pasdite theksi ?sht? v?n? n? pun?n me topin. Kjo seanc? ?sht? kaluar p?rmes nj? gjendjeje m? t? mir? psikollogjike t? lojtar?ve, qoft? edhe p?r faktin se temperatura ?sht? m? e pranueshme.

Nora feston, d?mtohet Grima!