0

Kotrri, ne Gjermani per Delain

Kotrri, ne Gjermani per Delain

Ne keto dite te pakta pushimi, veterani i skuadres shkodrane, Uliks Kotrri, ka udhetuar drejt Gjermanise, atje ku ka te sistemuar edhe familjen e tij. Sipas bisedes me te, udhetimi i tij do te kete edhe misionin e kontaktimit me te lakuarin Delain, oferta ndaj te cilit, per t?u bashkuar me Vllaznine, ka kohe qe eshte mbi tavoline.

Mbajti celularin hapur, ?e peson? edhe Dalipi

Klevis Dalipi e peson prej nje celulari. Numri 10 i Vllaznise nuk ka respektuar rregulloren e klubit per mbylljen dhe dorezimin e aparateve celulare perpara ndeshjes kunder Trabzonsporit dhe kjo i ka krijuar pezullimin, qe shume shpejt mund te shnderrohet ne perjashtim. Burime prane klubit shkodran bejne te ditur se ftohja ndermjet presidentit Fushaj dhe lojtarit ka filluar qe ne takimin e pare ne Zagreb, edhe ate dite Dalipi e ka mbajtur hapur celularin disa minuta perpara fillimit te takimit.

Mbajti celularin hapur, ?e peson? edhe Dalipi
Kupa Intertoto, Turi 2-te: Vllaznia - Trabzonspor  0 - 4

Kupa Intertoto, Turi 2-te: Vllaznia - Trabzonspor 0 - 4

Edhe ndeshja e djeshme ka perfunduar me nje humbje te thelle, krejtesisht te paparashikuar nga tifozet shkodrane, kur Vllaznia, pas dy perballjeve me Trabzonspor, ne kuadrin e turit te dyte te Intertotos, ka marre \"dhjeteshen\" ne balle. Vllaznia u perpoq ne pjesen e pare t\'i bente balle niveli te skuadres turke, e cila dukej qarte se ishte shume me lart se kuqeblute ne te gjitha drejtimet. Turqit kane shenuar kater gola ne pjesen e dyte, por rezultati mund te kishte qene edhe me i thelle, nese do te ishinshfytezuar edhe rastet qe u humben ne pjesen e pare te ndeshjes. Gjithsesi, ne kete ndeshje kuqeblute nuk paten aleatin e perhershem, lojtarin numer 12, ndersa edhe ai numer i vogel tifozesh, qe ishte ne stadium, nuk u be i gjalle asnjehere.

Safet Osja: Nje pervoje e mire

Shkodranet i kane thene ?lamtumire? kupes Intertoto, te shtunen ne mbremje, pas ndeshjes se dyte me turqit e Trabzonspor. Nje largim pa lavdi, por ne nje fare menyre i imponueshem, pasi perballe ishte nje kundershtar potent, qe dominonte ne disa drejtime, madje, nje nga mjeshtrit e njohur te futbollit shkodran, Hysen Zmijani, e ka vleresuar si skuadren e huaj me te mire, qe ka luajtur ne ?Loro Borici?. Sipas veteranit te nderuar, Trabzonspor u paraqit autoritar dhe imponues, duke e merituar fitoren me kater gola te paster, madje, nese do te ishin treguar me te etur dhe me kembengules ne finalizimin e aksioneve, rezultati mund te kishte qene me i thelle.

Safet Osja: Nje pervoje e mire
Vllaznia nis t? mendoj? p?r sezonin e ri

Vllaznia nis t? mendoj? p?r sezonin e ri

Aventura e kuqebluve n? aren?n nd?rkomb?tare p?r k?t? sezon tashm? po merr fund. Pas dy dit?sh, m? sakt? pas t? shtun?s n? dark?, Vllaznia do t? mbyll? kapitullin e Intertotos dhe do t? b?het gati t? nis? nj? tjet?r, at? t? kampionatit t? ri. Ende pa u luajtur ndeshja e kthimit me Trabzonsporin, kan? filluar t? b?hen edhe analizat e pjes?marrjes n? k?t? kompeticion. Shum?kush e konsideron pozitive, ngaq? u kalua nj? tur dhe tashm?, megjith?se u humb thell?sisht me turqit, nj? rezultat i mir? t? shtun?n ndaj tyre n? \"Loro Bori?i\" rregullon ?do gj?. Nga ana tjet?r, trajneri Mirel Josa i konsideron k?to 4 takime si ndeshje t? mir?fillta kontrolli, q? i kan? sh?rbyer skuadr?s p?r t? vazhdim?sin? e saj.

Josa: Vllaznia na zhg?njeu t? gjith?ve

Vllaznia ka humbur thell? n? Trabzon dhe rezultati 6 0 sigurisht q? i ka d?shp?ruar pa mas? tifoz?t e shumt? t? k?saj skuadre. Po aq t? m?rzitur jan? dukur dje edhe vet? pjes?tar?t e skuadr?s, futbollist? e trajner?, t? cil?t vet?m pak dit? pas atij g?zimi t? madh q? solli kualifikimi ndaj Zagrebit p?sojn? nj? humbje t? till?. Me k?t? gjuh? ka folur edhe trajneri Mirel Josa, i cili thot? se kurrsesi nuk e priste nj? rezultat t? till?. \"Ka qen? e papritur p?r ne nj? humbje n? shifra t? tilla. Un? v?rtet e kisha parashikuar shum? t? v?shtir? k?t? takim, sepse kishim t? b?nim me nj? kund?rshtar shum? t? fort?, por kurrsesi nuk ma merrte mendja se do t? p?sonim nj? humbje t? till

Josa: Vllaznia na zhg?njeu t? gjith?ve