0

Vllaznia: Sezon i ri, modul i ri loje

Vllaznia: Sezon i ri, modul i ri loje

Trajneri i kuqebluve Mirel Josa nuk ?sht? ?udi q? t? ndryshoj? skem?n e loj?s k?t? sezon. Planet jan? duke u b?r? pik?risht mbi k?t? ide. Madje edhe n? merkato po tentohet t? gjenden lojtar? q? t\'i p?rshtaten k?saj skeme t? re loje. Ajo q? p?rmendet gjat? k?tyre dit?ve n? kampin shkodran ?sht? edhe skema e re me t? cil?n mendohet t? luaj? Vllaznia n? sezonin e ri. Ndryshimi do t? nis? q? nga rreshtimi n? mbrojtje, ku nuk do t? luhet m? me tre mbrojt?s si deri tani, por do t? kalohet n? nj? vendosje me kat?r lojtar? n? vij? t? drejt?. N? mesfush? nd?rkoh? mund t? aplikohen dy m?nyra t? luajturi. Ose m? nj? mesfush? n? form? rombi, ose me tre lojtar? n? vij? t? drejt? dhe nj? pas shpin?s s? dy sulmuesve.

Fushaj, \"vizen\" Dabit

Mbasdreken e djeshme, pas nje mbledhje te organizuar me skuadren kuqeblu, presidenti shkodran, Valter Fushaj, ka bere publik qendrimin ndaj Dabulles e Sukajt. Pergjigja per Dabin ka qene e prere dhe pa ndonje hapesire diskutimi: \"Dabulla duhet te shlyeje gjoben prej 5 milion lekesh ne arken e klubit, dhe pastaj eshte i lire nga Vllaznia\", ka shpjeguar qarte presidenti Fushaj duke i dhene fund kesaj telenovele te stergjatur, interpretimi aktorial i se ciles e kishte zanafillen qe ne token kroate, pak minuta perpara ndeshjes se intertotos NK Zagreb-Vllaznia. Por, krahas kesaj, njeshi i klubit shkodran ka bere te ditur se klubi eshte ndalur edhe te sulmuesi Xhevahir Sukaj.

Fushaj, \
?Shkrin? Sukaj, Dabi i ?ngrire?

?Shkrin? Sukaj, Dabi i ?ngrire?

Merr fund denimi i sulmuesit kuqeblu, Xhevahir Sukaj, i cili, pas nje konflikti paksa absurd ne perfundim te ndeshjes Trabzonspor-Vllaznia, me pjesetare te stafit teknik, u pezullua pa afat nga tekniku Josa. Gradualisht ngjarjet precipituan ne ate mase, sa gjakrat u nxehen dhe tonet u ngriten. Ai, qe e vuajti me shume se te gjithe kete histori, ishte vete Sukaj, i cili u detyrua te qendronte larg skuadres qe prej asaj dite, deri ne nje vendim te dyte. Kupa Intertoto paska qene shume e pafat per ?xhevahirin? e Vllaznise, pasi nuk luajti ndeshjen e dyte me turqit, ndersa ne turine pare nuk kishte qene as ne Zagreb.

Delain dhe Leandro te henen ne Shkoder

Java e re pritet t? filloj? me ?zbulimin? e lojtar?ve t? rinj, q? do t? b?hen pjes? e Vllaznis? p?r sezonin 2007-2008. Nj?ri prej tyre ?sht? edhe shtatlarti kongolez, i sistemuar prej vitesh n? Gjermani, Sasa Delain, tratativat me t? cilin ka koh? q? kan? filluar, por me sa duket tani i ka ardhur fundi pritjes s? gjat?. Vllaznia ka caktuar nj? dat? limit, q? ai duhet ta respektoj?, aq m? tep?r q? nga ana e drejtuesve t? klubit atij i ?sht? d?rguar edhe bileta e avionit p?r n? Rinas. Delain nuk vjen p?r her? t? par? n? Shkod?r, pasi n? karrier?n e tij ka dhe nj? aktivizim me Vllaznin?, edhe pse jo shum? t? gjat? n? koh

Delain dhe Leandro te henen ne Shkoder
Vllaznia, ja merkatoja e dit?ve t? ardhshme

Vllaznia, ja merkatoja e dit?ve t? ardhshme

Prej vitesh shkodran?t kan? gjetur \"treg\" n? Mal t? Zi. Lojtar? t? shumt? nga vendi fqinj kan? ardhur p?r t\'u provuar, kan? luajtur, por shum? kan? ikur edhe pa l?n? gjurm? n? \"Loro Bori?i\". Fundi i sezonit t? kaluar u duk se krijoi iden? se Vllaznia do t? hiqte dor? nga sh?rbimi i futbollist?ve malazez?. Largimi shpejt i Mili?it q? n? janar, m? pas l?nia t? lir? edhe e dy mbrojt?sve Vuk?evi? e Radusinovi?, tregoi se drejtuesit kuqeblu do t? merreshin m? tep?r me tregun vend?s. Por nuk do t? ndodh? k?shtu.

Vllaznia, \"tender\" p?r partnerin e Sinanit

Deri t? h?n?n n? skuad?r ishin plot 5 lojtar? me karakteristika sulmuse. M? pas kan? mbetur kat?r, sepse Klevis Dalipi ?sht? l?n? i lir? nga ana e klubit shkodran. Ky num?r p?r momentin mund t? reduktohet e duket t? jet? p?rmir?sur. Nga ana tjet?r, Kor?ari Nora m? shum? pritet t? shfryt?zohet p?r mesfush?n sesa p?r sulmin. K?sisoj, Sinani ka mbetur i vet?m n? repartin ofensiv. Detyra p?r presidentin Fushaj do t? jet? aspak e leht?, sepse n? pamje t? par? v?shtir? t? gjesh nj? sulmues \"race\" n? qarkullim. Aq m? tep?r q? ndonj? q? ?sht? i lir?, k?rkohet nga disa skuadra p?r rrjedhoj? nuk do t? jet? e leht? p?r t? afruar ndonje. Emrat m? t? p?rfolur jan? dy, Migen Memelli e Daniel Xhafaj.

Vllaznia, \