0

Belisha, mes Bes?s dhe Vllaznis

Belisha, mes Bes?s dhe Vllaznis

Ka kaluar nj? sezon t? shk?lqyer futbollistik n? radh?t e klubit Besa t? Kavaj?s, ku p?rve? trofeut t? Kup?s s? Shqip?ris?, t? enjten mbr?ma, s? bashku me kampin kavajas ka shijuar edhe kualifikimin p?r n? turin e dyt? t? Kup?s UEFA. Por takimi me Bezhanijan mund t? ket? qen? e fundit p?r t?, te Kavajasit. Joshja Vllaznia ?sht? e madhe p?r shkodranin, i cili mund t? l?r? n? mes t? rrug?s nj? aventur? t? shk?lqyer n? UEFA me Bes?n e tij.

Vllaznia, pran? Duros n? kat?r l?vizje

Nuk ?sht? m? nj? thashetheme, q? ?sht? i destinuar t? mbetet para nj? kafeje n? lokalet e Shkodr?s. Nuk ?sht? m? vet?m nj? ?nd?rr e Vllaznis?, p?r t? pasur nj?rin prej lojtar?ve m? p?rcaktues t? kampionatit shqiptar. ?sht? shum? m? shum? se kaq: mes kuqbluve dhe mesfushorit t? Tiran?s dhe ekipit ton? komb?tar, Klodian Duro, ?sht? nj? tratativ? e v?rtet?. Me t? gjith? element?t e saj n? fund t? s? cil?s nj? l?vizje e Klodian Duros drejt qytetit verior, ?sht? m? se reale.. Pavar?sisht se vet? Duro nuk ka konfirmuar ende asgj?, dje n? Shkod?r ?karta Duro? ka qen? s?rish nj? ??shtje e dor?s s? par?. Burimet pran? klubit Vllaznia thon? se t? autorizuarit e presidentit Fushaj

Vllaznia, pran? Duros n? kat?r l?vizje
Vllaznia n? gjueti afrikan?sh

Vllaznia n? gjueti afrikan?sh

Drejtuesit e Vllaznis? m?sohet se jan? n? pritje t? t? tjer? lojtar?ve pran? ekipit t? tyre. K?saj here, n? ndryshim me lajmet e m?parshme, k?ta lojtar? jan? kryesisht afrikan?, q? i shtohen brazilian?ve e portugez?ve q? priteshin te kuqeblut?, por ende nuk jan? dukur n? grumbullimin e ekipit n? Nikshiq t? Malit t? Zi. Ajo ?ka m?sohet nga burime pran? klubit kuqeblu, ?sht? se drejtues t? k?tij klubi jan? n? nj? marr?dh?nie pune me nj? prej agjencive m? prestigjioze q? operon n? Gjermani, e cila merret me l?vizjen e lojtar?ve t? ndrysh?m, por kryesisht afrikan?.

Klodian Duro, \"fjal?kryqi\" do zgjidhje

N?se ka nj? futbollist n? kampionatin shqiptar, q? me deklarimet e tij krijon gjithnj? zhurm?, madje hap edhe debate mediatke, ky ?sht? pa diskutim Klodian Duro. Ndoshta kjo ndodh edhe nga statura e tij prej nj? futbollisti, q? i p?lqen t\'i ndez? sfidat delikate para zhvillimit t? tyre, ku ve?ohet kryesisht ajo mes Tiran?s dhe Partizanit, por edhe ngaq? ?sht? \"peshk\" i mir? p?r gazetar?t, pasi nxjerr n? t? shumt?n e rasteve \"scoop\"-e nga goja. Madje, m? shum? se kaq, Klodian Duro ?sht? kthyer tashm? n? nj? \"fjal?kryq\" t? v?rtet? t? merkatos verore shqiptare, t? cilin mediat e ndryshme sportive mundohen ta zgjidhin, sa i takon destinacionit t? ri t? tij, por pa goditur akoma n? shenj?.

Klodian Duro, \
\

\"Lupa\" e Martinit: Edhe 3 \"big?\" kuqeblu

Prej pak dit?sh ka nisur nj? detyr? t? re. Posti i drejtorit teknik q? mban aktualisht te Vllaznia ?sht? nj? e re tjet?r n? CV n? e Edi Martinit. Futbollisti i talentuar shkodran, pasi e ka mbyllur shpejt karrier?n futbollistike, p?r nj? periudh? t? shkurt?r kohore ka drejtuar Luft?tarin sezonin e kaluar, nd?rkoh? q? tashm? do t? jet? n? postin e drejtuesit teknik t? klubit shkodran. Puna e tij aktuale ?sht? e p?rqendruar n? rregullimin e funksionimit t? ekipeve zinxhir t? Vllaznis?, por v?mendja e tij nuk ?sht? asnj?her? larg as ekipit t? t? rriturve. Kontaktet e shpeshta me Jos?n dhe pjes?tar?t e stafit t? tij, nd?rhyrja te menaxher? t? ndrysh?m p?r t? gjetur lojtar? cil?sor?, jan? gj?ra t? p?rditshme p?r t

Vllaznia, konfirmohet vet?m Kapaj

P?r kuqeblut?, kjo vazh don t? mbetet nj? jav? vendimtare p?r sa i p?rket p?rforcimeve t? mundshme, edhe pse tani, kur kan? kaluar tre dit? nga kjo jav? asnj? lojtar i ri nuk ?sht? bashkuar me klubin. Drejtuesit e ekipit kuqeblu dhe pik?risht tekniku i k?tij ekipi Mirel Josa, para nisjes p?r n? Mal t? Zi ka k?rkuar pik?risht q? k?to p?rforcime t? vijn? sa m? shpejt dhe n? vendet ku kuqeblut? e kan? m? shum? t? nevojshme. Ajo q? pritet tashm? ?sht? ardhja e k?tyre p?rforcime, madje ajo q? ?sht? folur e flitet ?sht? q? k?to p?rforcime t? fillojn? q? sot, edhe pse asgj? nuk mund t? quhet e sigurt. Nj? prej lojtar?ve t? ekipit kuqeblu, q? ?sht? marr? t?r?sisht me menaxhimin dhe me ndjekjen e lojtar?ve q? mund t? jen? pran? Vllaznis? p?r sezonin e ri,

Vllaznia, konfirmohet vet?m Kapaj