0

Sinani i bindur: Vllaznia ?sht? \

Sinani i bindur: Vllaznia ?sht? \"top\"

I ?sht? p?rveshur pun?s p?r t? kapur form?n e tij m? t? mir? dhe p?r k?t? nuk i shmanget p?r asnj? moment st?rvitjes. Her? pas here edhe t? diferencuar, vet?m e vet?m q? t? shkoj? tek forma e tij ideale. Vioresin Sinani duket tep?r i preokupuar p?r nisjen e sezonit t? ri, teksa t? gjith? dihet q? do t? k?rkojn? t? shohin n? fush? \"ujkun\" e zakonsh?m. Edhe n? pamje t? jashtme duket qart? se ka humbur disa kilogram? t? mira dhe, me k?t? p?rkushtim t? k?tij lojtari, ?sht? m?se i k?naqur edhe trajneri Josa. \"Viori ?sht? duke punuar shum? mir? dhe kjo na k?naq t? gjith?ve, sepse dihen vlerat e k?tij lojtari. Ai vazhdon t? jet? shembull p?r t? gjith?, sa i takon preokupimit n? st?rvitje, prandaj, jo m? kot konsiderohet lider i k?tij ekipi,\" thot? numri 1 i pankin?s shkodrane.

Tifozet e Vllaznise duan Duron: Vetem me te kampione!

Burime prane klubit kuqeblu te Vllaznise bejne te ditur se merkatoja e Vllaznise eshte thuajse e mbyllur, por ajo eshte e hapur vetem per nje lojtar dhe ai eshte Klodian Duro. Emri i tij ka kohe qe vazhdon te perflitet per nje veshje te tij kuqeblu. Ne nje kohe qe ne adrese te titullarit te kombetares jane leshuar edhe klube te tjere per ta joshur qe ai te behet pjese e tyre, ne qytetin verior, dje ka shperthyer nje tjeter \"arome Duroje\", e cila te dukej se bente disi me te besueshme atmosferen e perfshirjes se tij si pjese e Vllaznise. Kete radhe jane tifozet, ato qe i kerkojne hapur Duros te beje zgjedhjen e duhur duke i dhene fund hamendesive qe jane duke e shoqeruar gjate kesaj periudhe dhe te marre rrugen drejt Shkodres per t\'iu bashkuar Vllaznine, e cila kete sezon futbollistik do te jete nje skuader e dores se pare.

Tifozet e Vllaznise duan Duron: Vetem me te kampione!
Grima siglon konkurrenc

Grima siglon konkurrenc

Ekipi shkodran n? k?t? jav? st?rvitore ka qen? thuajse i plot? q? n? fillim t? saj. Disa emra shum? cil?sor? jan? par? pran? kuqebluve, t? cil?t kan? b?r? t? mundur q? n? nj? m?nyr? apo n? nj? tjet?r, merkatoja e Vllaznis? t? jet? drejt p?rfundimit. Kjo, jo se nuk po k?rkojn? m? lojtar? cil?sor?, t? cil?t duhet t\'i v?n? n? dispozicion, por ndoshta aty ku ekipi shkodran po ndjen tani v?shtir?sit? e tij, ?sht? pik?risht gjetja e emrave t? p?rshtatsh?m dhe cil?sor?. Megjithat?, afrimi i lojtar?ve q? u bashkuan me skuadr?n k?t? jav? si Delain, Leandro, Belisha e Kapaj, kan? b?r? q? konkurrenca t? jet? m? e madhe. Nj? gj? t? till? e shpreh edhe portieri veteran Armir Grima, i cili ?sht? b?r? dhe trajneri i fush?s p?r Vllaznin

Belisha-Kapaj: Vijm? p?r Vllaznin? kampione

Dy p?rforcimet e fundit t? Vllaznis? kan? qen? sezonin e shkuar pjes? e r?nd?sishme e ekipeve t? tyre, Belisha me Bes?n dhe Kapaj me Teut?n. I pari ?sht? shpallur fitues i kup?s dhe nj?koh?sisht ka kaluar edhe turin e par? t? UEFA-s me kavajasit, nd?rsa tjetri ka luajtur me ekipin n?nkampion t? vendit dhe ka qen? finalist i kup?s. Nj?ri ?sht? mesfushor dhe tjetri mbrojt?s, dy reparte ku kishte nevoj? Vllaznia. Dhe q? nga dita e djeshme, zyrtarisht ata jan? pjes? e kuqebluve, pasi menj?her? kan? udh?tuar drejt Nikshiqit p?r t\'u v?n? n?n urdh?rat e trajnerit Josa. Ky i fundit, n? t? v?rtet? nuk ?sht? dukur shum? i shqet?suar nga forma e tyre fizike, ngaq? t? dy ata kan? qen? n? aktivitet deri para pak dit?sh.

Belisha-Kapaj: Vijm? p?r Vllaznin? kampione
Vllaznia, sot 7 lojtar? drejt Nikshiqit

Vllaznia, sot 7 lojtar? drejt Nikshiqit

Plot 7 lojtar? do t? udh?tojn? sot drejt Malit t? Zi, m? konkretisht drejt Nikshiqit, p?r t\'u bashkuar n? st?rvitje me ekipin e Vllaznis?. Kat?r prej tyre do t? jen? blerje t? reja t? kuqebluve, nj? futbollist tjet?r pjes? e skuadr?s, por q? do bashkohet sot me t? n? st?rvitje, nd?rsa dy t? fundit vijn? sistem zinxhir. Emrat deri diku jan? t? gjith? t? bujsh?m, duke nisur nga Leandro, Delain, Belisha, Kapaj dhe Kotrri, si dhe t? rinjt? Perfati dhe Kepi. T? shoq?ruar nga drejtori ekzekutiv, Zaganjori, si dhe ai teknik, Martini, k?ta futbollist? do t? nisen sot paradite drejt kufirit malazez, me q?llim bashkimin me pjes?n tjet?r t? ekipit, q? ?sht? duke u st?rvitur n? kampingun e Nikshiqit.

Leandro-Delain: S\'kemi detyrime ndaj askujt

Me t? mb?rritur n? Shkod?r, dy lojtar?t e k?rkuar me ngulm n? merkato nga Vllaznia, braziliani Leandro dhe kongolezi Delain, kan? nxituar t? dalin n? nj? konferenc? shtypi. N? or?n 17.00, n? zyrat e klubit \"Vllaznia\" t? shoq?ruar nga drejtori teknik, Edi Martini, ata kan? sqaruar pozicionin e tyre n? lidhje me skuadrat e m?parshme. Partizani dhe Flamurtari pretendojn? se futbollist?t n? fjal? e kan? prishur kontrat?n n? m?nyr? t? nj?anshme dhe si rrjedhoj? duhet t? paguajn? nj? d?mshp?rblim t? madh ndaj tyre. I pari q? ka folur ka qen? Leandro da Silva, i cili tha: \"Nuk e kuptoj se ?far? pretendon Partizani. Jemi ne futbollist?t q? duhet t? ankohemi dhe jo ky klub.

Leandro-Delain: S\'kemi detyrime ndaj askujt