0

Vllaznia n? gjueti afrikan?sh

Vllaznia n? gjueti afrikan?sh

Drejtuesit e Vllaznis? m?sohet se jan? n? pritje t? t? tjer? lojtar?ve pran? ekipit t? tyre. K?saj here, n? ndryshim me lajmet e m?parshme, k?ta lojtar? jan? kryesisht afrikan?, q? i shtohen brazilian?ve e portugez?ve q? priteshin te kuqeblut?, por ende nuk jan? dukur n? grumbullimin e ekipit n? Nikshiq t? Malit t? Zi. Ajo ?ka m?sohet nga burime pran? klubit kuqeblu, ?sht? se drejtues t? k?tij klubi jan? n? nj? marr?dh?nie pune me nj? prej agjencive m? prestigjioze q? operon n? Gjermani, e cila merret me l?vizjen e lojtar?ve t? ndrysh?m, por kryesisht afrikan?.

Klodian Duro, \"fjal?kryqi\" do zgjidhje

N?se ka nj? futbollist n? kampionatin shqiptar, q? me deklarimet e tij krijon gjithnj? zhurm?, madje hap edhe debate mediatke, ky ?sht? pa diskutim Klodian Duro. Ndoshta kjo ndodh edhe nga statura e tij prej nj? futbollisti, q? i p?lqen t\'i ndez? sfidat delikate para zhvillimit t? tyre, ku ve?ohet kryesisht ajo mes Tiran?s dhe Partizanit, por edhe ngaq? ?sht? \"peshk\" i mir? p?r gazetar?t, pasi nxjerr n? t? shumt?n e rasteve \"scoop\"-e nga goja. Madje, m? shum? se kaq, Klodian Duro ?sht? kthyer tashm? n? nj? \"fjal?kryq\" t? v?rtet? t? merkatos verore shqiptare, t? cilin mediat e ndryshme sportive mundohen ta zgjidhin, sa i takon destinacionit t? ri t? tij, por pa goditur akoma n? shenj?.

Klodian Duro, \
\

\"Lupa\" e Martinit: Edhe 3 \"big?\" kuqeblu

Prej pak dit?sh ka nisur nj? detyr? t? re. Posti i drejtorit teknik q? mban aktualisht te Vllaznia ?sht? nj? e re tjet?r n? CV n? e Edi Martinit. Futbollisti i talentuar shkodran, pasi e ka mbyllur shpejt karrier?n futbollistike, p?r nj? periudh? t? shkurt?r kohore ka drejtuar Luft?tarin sezonin e kaluar, nd?rkoh? q? tashm? do t? jet? n? postin e drejtuesit teknik t? klubit shkodran. Puna e tij aktuale ?sht? e p?rqendruar n? rregullimin e funksionimit t? ekipeve zinxhir t? Vllaznis?, por v?mendja e tij nuk ?sht? asnj?her? larg as ekipit t? t? rriturve. Kontaktet e shpeshta me Jos?n dhe pjes?tar?t e stafit t? tij, nd?rhyrja te menaxher? t? ndrysh?m p?r t? gjetur lojtar? cil?sor?, jan? gj?ra t? p?rditshme p?r t

Vllaznia, konfirmohet vet?m Kapaj

P?r kuqeblut?, kjo vazh don t? mbetet nj? jav? vendimtare p?r sa i p?rket p?rforcimeve t? mundshme, edhe pse tani, kur kan? kaluar tre dit? nga kjo jav? asnj? lojtar i ri nuk ?sht? bashkuar me klubin. Drejtuesit e ekipit kuqeblu dhe pik?risht tekniku i k?tij ekipi Mirel Josa, para nisjes p?r n? Mal t? Zi ka k?rkuar pik?risht q? k?to p?rforcime t? vijn? sa m? shpejt dhe n? vendet ku kuqeblut? e kan? m? shum? t? nevojshme. Ajo q? pritet tashm? ?sht? ardhja e k?tyre p?rforcime, madje ajo q? ?sht? folur e flitet ?sht? q? k?to p?rforcime t? fillojn? q? sot, edhe pse asgj? nuk mund t? quhet e sigurt. Nj? prej lojtar?ve t? ekipit kuqeblu, q? ?sht? marr? t?r?sisht me menaxhimin dhe me ndjekjen e lojtar?ve q? mund t? jen? pran? Vllaznis? p?r sezonin e ri,

Vllaznia, konfirmohet vet?m Kapaj
Josa n? sulm: Dua merkato. Tani!

Josa n? sulm: Dua merkato. Tani!

Dje kuqeblut? jan? nisur drejt qytetit malazez t? Nikshiqit p?r t? zhvilluar kampingun e tyre st?rvitor p?r faz?n p?rgatitore, t? dyt?n e Vllaznis? p?r k?t? ver?. Para nisjes, tekniku i ekipit kuqeblu ?sht? shprehur dhe mbi k?t? jav? q? p?r kuqeblut? ?sht? p?rcaktuese, p?r sa i p?rket emrave t? rinj q? priten pran? ekipit. Mir?po, p?r teknikun e ekipit kuqeblu, Mirel Josa, jo gjith?ka duket se varet nga sasia. Ajo q? ka m? shum? r?nd?si p?r t? fuqizuar ekipin, nuk ?sht? numri i lojtar?ve q? do t? vijn? n? prov?, por r?nd?si ka q? k?ta lojtar? t? jen? n? radh? t? par? cil?sor? dhe aty ku i nevojiten m? shum? ekipit. \"Kjo ?sht? nj? jav? p?rcaktuese, p?r sa i p?rket lojtar?ve q? mund t? afrohen pran? ekipit ton

Delain e Leandro, hapet dera

Dyshja Delain-Leandro, duke u vonuar aq shume me ardhjen ne Shkoder, aq me teper duke mos qene korrekte ne disa data te percaktuara, e coi punen deri ne ate pike, sa shumekush e ka quajtur gjithcka si ?lojera fjalesh?. Madje, i merzitur nga mungesa e korrekteses, por i nxitur edhe nga presioni qe behej nga klubet e meparshme te ketyre futbollisteve, Flamurtari e Partizani, per gjoja detyrime ndaj tyre, presidenti Fushaj, nga fillimi javes se kaluar, deklaroi nje distancim te hapur ndaj kerkeses per t?i bere pjese te Vllaznise. Por punet duket se kane ndryshuar ne ditet ne vijim, duke nxitur drejtuesit e klubit qe te rihapin ?deren?

Delain e Leandro, hapet dera