0

Grima siglon konkurrenc

Grima siglon konkurrenc

Ekipi shkodran n? k?t? jav? st?rvitore ka qen? thuajse i plot? q? n? fillim t? saj. Disa emra shum? cil?sor? jan? par? pran? kuqebluve, t? cil?t kan? b?r? t? mundur q? n? nj? m?nyr? apo n? nj? tjet?r, merkatoja e Vllaznis? t? jet? drejt p?rfundimit. Kjo, jo se nuk po k?rkojn? m? lojtar? cil?sor?, t? cil?t duhet t\'i v?n? n? dispozicion, por ndoshta aty ku ekipi shkodran po ndjen tani v?shtir?sit? e tij, ?sht? pik?risht gjetja e emrave t? p?rshtatsh?m dhe cil?sor?. Megjithat?, afrimi i lojtar?ve q? u bashkuan me skuadr?n k?t? jav? si Delain, Leandro, Belisha e Kapaj, kan? b?r? q? konkurrenca t? jet? m? e madhe. Nj? gj? t? till? e shpreh edhe portieri veteran Armir Grima, i cili ?sht? b?r? dhe trajneri i fush?s p?r Vllaznin

Belisha-Kapaj: Vijm? p?r Vllaznin? kampione

Dy p?rforcimet e fundit t? Vllaznis? kan? qen? sezonin e shkuar pjes? e r?nd?sishme e ekipeve t? tyre, Belisha me Bes?n dhe Kapaj me Teut?n. I pari ?sht? shpallur fitues i kup?s dhe nj?koh?sisht ka kaluar edhe turin e par? t? UEFA-s me kavajasit, nd?rsa tjetri ka luajtur me ekipin n?nkampion t? vendit dhe ka qen? finalist i kup?s. Nj?ri ?sht? mesfushor dhe tjetri mbrojt?s, dy reparte ku kishte nevoj? Vllaznia. Dhe q? nga dita e djeshme, zyrtarisht ata jan? pjes? e kuqebluve, pasi menj?her? kan? udh?tuar drejt Nikshiqit p?r t\'u v?n? n?n urdh?rat e trajnerit Josa. Ky i fundit, n? t? v?rtet? nuk ?sht? dukur shum? i shqet?suar nga forma e tyre fizike, ngaq? t? dy ata kan? qen? n? aktivitet deri para pak dit?sh.

Belisha-Kapaj: Vijm? p?r Vllaznin? kampione
Vllaznia, sot 7 lojtar? drejt Nikshiqit

Vllaznia, sot 7 lojtar? drejt Nikshiqit

Plot 7 lojtar? do t? udh?tojn? sot drejt Malit t? Zi, m? konkretisht drejt Nikshiqit, p?r t\'u bashkuar n? st?rvitje me ekipin e Vllaznis?. Kat?r prej tyre do t? jen? blerje t? reja t? kuqebluve, nj? futbollist tjet?r pjes? e skuadr?s, por q? do bashkohet sot me t? n? st?rvitje, nd?rsa dy t? fundit vijn? sistem zinxhir. Emrat deri diku jan? t? gjith? t? bujsh?m, duke nisur nga Leandro, Delain, Belisha, Kapaj dhe Kotrri, si dhe t? rinjt? Perfati dhe Kepi. T? shoq?ruar nga drejtori ekzekutiv, Zaganjori, si dhe ai teknik, Martini, k?ta futbollist? do t? nisen sot paradite drejt kufirit malazez, me q?llim bashkimin me pjes?n tjet?r t? ekipit, q? ?sht? duke u st?rvitur n? kampingun e Nikshiqit.

Leandro-Delain: S\'kemi detyrime ndaj askujt

Me t? mb?rritur n? Shkod?r, dy lojtar?t e k?rkuar me ngulm n? merkato nga Vllaznia, braziliani Leandro dhe kongolezi Delain, kan? nxituar t? dalin n? nj? konferenc? shtypi. N? or?n 17.00, n? zyrat e klubit \"Vllaznia\" t? shoq?ruar nga drejtori teknik, Edi Martini, ata kan? sqaruar pozicionin e tyre n? lidhje me skuadrat e m?parshme. Partizani dhe Flamurtari pretendojn? se futbollist?t n? fjal? e kan? prishur kontrat?n n? m?nyr? t? nj?anshme dhe si rrjedhoj? duhet t? paguajn? nj? d?mshp?rblim t? madh ndaj tyre. I pari q? ka folur ka qen? Leandro da Silva, i cili tha: \"Nuk e kuptoj se ?far? pretendon Partizani. Jemi ne futbollist?t q? duhet t? ankohemi dhe jo ky klub.

Leandro-Delain: S\'kemi detyrime ndaj askujt
Belisha, mes Bes?s dhe Vllaznis

Belisha, mes Bes?s dhe Vllaznis

Ka kaluar nj? sezon t? shk?lqyer futbollistik n? radh?t e klubit Besa t? Kavaj?s, ku p?rve? trofeut t? Kup?s s? Shqip?ris?, t? enjten mbr?ma, s? bashku me kampin kavajas ka shijuar edhe kualifikimin p?r n? turin e dyt? t? Kup?s UEFA. Por takimi me Bezhanijan mund t? ket? qen? e fundit p?r t?, te Kavajasit. Joshja Vllaznia ?sht? e madhe p?r shkodranin, i cili mund t? l?r? n? mes t? rrug?s nj? aventur? t? shk?lqyer n? UEFA me Bes?n e tij.

Vllaznia, pran? Duros n? kat?r l?vizje

Nuk ?sht? m? nj? thashetheme, q? ?sht? i destinuar t? mbetet para nj? kafeje n? lokalet e Shkodr?s. Nuk ?sht? m? vet?m nj? ?nd?rr e Vllaznis?, p?r t? pasur nj?rin prej lojtar?ve m? p?rcaktues t? kampionatit shqiptar. ?sht? shum? m? shum? se kaq: mes kuqbluve dhe mesfushorit t? Tiran?s dhe ekipit ton? komb?tar, Klodian Duro, ?sht? nj? tratativ? e v?rtet?. Me t? gjith? element?t e saj n? fund t? s? cil?s nj? l?vizje e Klodian Duros drejt qytetit verior, ?sht? m? se reale.. Pavar?sisht se vet? Duro nuk ka konfirmuar ende asgj?, dje n? Shkod?r ?karta Duro? ka qen? s?rish nj? ??shtje e dor?s s? par?. Burimet pran? klubit Vllaznia thon? se t? autorizuarit e presidentit Fushaj

Vllaznia, pran? Duros n? kat?r l?vizje