0

Josa: ?Delain dhe Leandro, shqetesimet e mia\

Josa: ?Delain dhe Leandro, shqetesimet e mia\"

Vllaznia, pas nj? jave tjet?r t? lodhs hme me seanca st?rvitore, t? diel?n ka preferuar ta b?j? pushim. Tekniku Josa, pas dy jav?ve t? k?saj p?rgatitoreje, duket tejet i k?naqur me at? q? i kan? afruar atij pa p?rjashtim t? gjith? lojtar?t. Kur sezoni i ri ?sht? n? prag, ai duket optimist p?r ekipin e tij dhe p?r at? q? kan? paraqitur deri m? tani t? gjith? futbollist?t. Por ajo q? n?nvizohet m? tep?r nga ana e Mirel Jos?s dhe q? cil?sohet si shqet?simi i vet?m momental pran? ekipit ?sht? rrug?zgjidhja q? duhet t? marr? situata e dy lojtar?ve t? sapoardhur, Delain e Leandro. Mesa duket tekniku i kuqebluve ka filluar t? nd?rtoj? strategjin? e ekipit t? tij p?r sezonin e ri me k?t? dyshe t? lojtar?ve.

Delain dhe Leandro, sot vendimi q? rihap merkaton

Komisioni i Disiplin?s n? FSHF do t? ket? sot n? dor? nj? ??shtje shum? t? v?shtir? p?r t? zgjidhur, at? t? futbollist?ve Delain dhe Leandro q? k?rkojn? t\'i bashkohen Vllaznis?. Kongolezi Sasha Delain pretendon se nuk ka asnj? detyrim ndaj Flamurtarit, ndon?se ?sht? \"arratisur\" pa l?n? gjurm? nga kjo skuad?r n? fillimin e faz?s s? tret? t? kampionatit. Kjo ka b?r? q? vlonjat?t t? k?rkojn? d?mshp?rblim p?r mosrespektimin e kontrat?s s? tij, pasi kan? ende n? zot?rim kartonin e futbollistit n? fjal?. E nj?jt? ?sht? edhe situata e Leandros, i cili u largua nga Partizani n? tetor, pasi kishte marr? parat? e kontrat?s s? tij.

Delain dhe Leandro, sot vendimi q? rihap merkaton
Loro Bori?i, kjo legjende e harruar

Loro Bori?i, kjo legjende e harruar

Me date 10 gusht 1922 lindi nje legjende, lindi futbollsiti i shquar i te gjitha koherave te futbollit shqiptar, lindi kapiteni i kampiones te ballkaniades te 7-te, trofeut me prestigjoz qe sot e ksaj dite ka fituar kombetarja jone, lindi Loro Bori?i !! Sot mbas 85 vitesh ky futbollist i shquar me emrin Loro Bori?i, kujtohet me krenari nga brezi i ri sportdashes, por fatkeqesisht kjo figure e shquar nuk perkujtohet nga ata per te cilet ka dhene shume, klubi i vendlindjes - Vllaznia, klubi me te cilin fitoi shume trofe Partizani apo edhe kombetarja jone me ne krye FSHF-ne te ciles i dhuroi te vetmin titull prestigjoz.

K?rc?nimi i Delain: Pa Kotrrin, s?firmos as un

Nj?ri futbollist dhe menaxher, tjetri klienti i tij dhe nj? nga shpresat e Vllaznis? p?r k?t? sezon. Uliks Kotrri dhe Sasha Delian, duhen t? jen? nj? pjes? e r?nd?sishme e Vllaznis?, s? k?tij sezoni, por dy lojtar?t k?mb?ngulin se nuk jan? ende pjes? e tij. Dhe jo vet?m nj?ri, por t? dy. Si Kotrri dhe Delain, kan? vendosur q? fati i tyre t? jet? i nj?jt?: bashk? t? Vllaznia, ose bashk? larg saj. ?P?rpara nisjes p?r n? Mal t? Zi, ju kam th?n? se nuk kam firmosur akoma p?r Vllaznin?. E nj?jta gjendje vazhdon t? jet? edhe tani kur po mbushet rreth nj? jav? q? jam k?tu n? Nikshiq. Realisht, un? po stervitem rregullisht n?n drejtimin e teknikut Mirel Josa, por, p?r t? firmosur kontrat?n, akoma jo?.

K?rc?nimi i Delain: Pa Kotrrin, s?firmos as un
Sinani i bindur: Vllaznia ?sht? \

Sinani i bindur: Vllaznia ?sht? \"top\"

I ?sht? p?rveshur pun?s p?r t? kapur form?n e tij m? t? mir? dhe p?r k?t? nuk i shmanget p?r asnj? moment st?rvitjes. Her? pas here edhe t? diferencuar, vet?m e vet?m q? t? shkoj? tek forma e tij ideale. Vioresin Sinani duket tep?r i preokupuar p?r nisjen e sezonit t? ri, teksa t? gjith? dihet q? do t? k?rkojn? t? shohin n? fush? \"ujkun\" e zakonsh?m. Edhe n? pamje t? jashtme duket qart? se ka humbur disa kilogram? t? mira dhe, me k?t? p?rkushtim t? k?tij lojtari, ?sht? m?se i k?naqur edhe trajneri Josa. \"Viori ?sht? duke punuar shum? mir? dhe kjo na k?naq t? gjith?ve, sepse dihen vlerat e k?tij lojtari. Ai vazhdon t? jet? shembull p?r t? gjith?, sa i takon preokupimit n? st?rvitje, prandaj, jo m? kot konsiderohet lider i k?tij ekipi,\" thot? numri 1 i pankin?s shkodrane.

Tifozet e Vllaznise duan Duron: Vetem me te kampione!

Burime prane klubit kuqeblu te Vllaznise bejne te ditur se merkatoja e Vllaznise eshte thuajse e mbyllur, por ajo eshte e hapur vetem per nje lojtar dhe ai eshte Klodian Duro. Emri i tij ka kohe qe vazhdon te perflitet per nje veshje te tij kuqeblu. Ne nje kohe qe ne adrese te titullarit te kombetares jane leshuar edhe klube te tjere per ta joshur qe ai te behet pjese e tyre, ne qytetin verior, dje ka shperthyer nje tjeter \"arome Duroje\", e cila te dukej se bente disi me te besueshme atmosferen e perfshirjes se tij si pjese e Vllaznise. Kete radhe jane tifozet, ato qe i kerkojne hapur Duros te beje zgjedhjen e duhur duke i dhene fund hamendesive qe jane duke e shoqeruar gjate kesaj periudhe dhe te marre rrugen drejt Shkodres per t\'iu bashkuar Vllaznine, e cila kete sezon futbollistik do te jete nje skuader e dores se pare.

Tifozet e Vllaznise duan Duron: Vetem me te kampione!