Rezart Dabulla ka reaguar dje pas deklratates se presidentit Fushaj, duke thene: “Une ne ndergjegjen time jam i paster. Nese une do te isha pjese e pazareve, me thoni pak pse do te kerkoja qe te mos luaja? Sepse kete presidenti s’e ka mohuar, madje trajneri me dha “OK”-in per mosaktivizimin. A do t’i sherbeja une skuadres duke luajtur dhe duke mos qene ne formen time me te mire? Akuzat e Fushaj jane te pabaza edhe nga ana logjike. Njeri qe del hapur e thote ne te mire te skuadres “nuk jam ne gjendje te luaj” nuk ka sesi te jete pjese e pazareve! Gjoba prej 5 milione lekesh? Ftoj gjithe popullin shkodran, per te cilin kam shume respekt edhe qe do shume futbollin, qe te paguaje gjoben time ne nje forme arke kursimi. Nese ne stadium te shtunen do vijne 10 mije vete, mjafton 500 leke te vjetra secili dhe gjoba paguhet”. Mesazhi eshte i qarte per Fushajn: mbrojtesi kerkon te shtyje nje tifozeri te tere te tregoje se cfare mendon per te.

Lici e Dalipi “KO”, Sinani ne rrezik

Tre futbollistet kryesore ne kampin shkodran rrezikojne per ndeshjen me Zagrebin, nderkohe qe edhe Dabulla eshte pezulluar nga presidenti. Dalipi ka probleme me kaviljen, nderkohe qe edhe Lici vuan probleme fizike. Sinani ende nuk eshte rekuperuar ne 100% dhe nuk eshte ai qe serish ta nise takimin nga stoli. Nje situate e tille, ku mungojne kater titullare nuk eshte nje “ogur” pozitiv per fillimin e javes se ndeshjes se rendesishme ne Intertoto. “Sigurisht qe do jete shume me mire, nese nuk do kishim te tilla defekte. Sikur te mos mjaftonin demtimet, kemi edhe ceshtjet disiplinore. Sot do flas gjate me presidentin se cfare duhet te bejme. Nuk duhet te zhgenjejme per me teper qe kemi perballe nje kundershtar te forte”, ka thene Josa.

Pritej numer i madh pas nje rezultati optimist te marre

Nje numer i vogel tifozesh kane ndjekur skuadren ne stervitjen e djeshme, nderkohe qe pritej qe numri i tyre te ishte me i madh. Pergjithesisht, vemendja e qytetit verior ishte perqendruar ne ceshtjen “Dabulla” dhe te shumte ishin ata qe, gjate paradites, me gazeta ne duar, kerkonin te mesonin me shume mbi konfliktin e presidentit me lojtarin. Me pas, ne stervitje kane qene “me kokrra”, megjithate mendohet qe te shtunen ne stadium te jene te shumte. Rezultati, 1-2, i ndeshjes se pare ne Zagreb eshte shume inkurajues ne planin e kualifikimit. Megjithate, ne te gjitha deklaratat qe ka bere, Josa, pas ndeshjes, ka kerkuar qetesi dhe jo eufori sepse, sipas Joses, diferencat mes paleve ishin te qarta ne fushen e lojes. Vllaznia vjen ne ndeshjen e se shtunes me probleme demtimesh dhe pezullimesh.

Sport Ekspres

Komentet