Megjithatë, për ta arritur këtë gjë, nuk do të jetë e lehtë. Kuqeblutë kanë probleme me dëmtimet e disa lojtarëve. Cungu shton: “Krymi e Tafili u dëmtuan në ndeshjen ndaj Tiranës dhe nuk ia dolën të rikuperohen. Po ashtu, edhe Bardulla ka një problem, ndaj është në pikëpyetje. Pavarësisht këtyre mungesave, ne kemi lojtarë të tjerë, që do të hedhim në fushë, dhe me to do të kërkojmë të marrim më të mirën e mundshme”. Vllaznia nis në këtë mënyrë betejat e fazës së fundit të kampionatit dhe, pavarësisht se ndodhet në një pozicion disi komod në renditje, objektivat e saj nuk kanë mbaruar këtu. “Ajo çfarë do të kërkojë unë nga skuadra në ndeshjet e mbetura është të luajë me të njëjtin seriozitet si nga janari e këtej, kur jemi treguar profesionistë të vërtetë në fushë. Janë edhe 9 ndeshje për t’u luajtur dhe i kemi të gjitha mundësitë për të tentuar deri në fund vendin e katërt dhe pse jo, të mos e arrijmë, sepse mundësitë i kemi”, – ka thënë në fund të konferencës së sotme për shtyp trajneri i Vllaznisë Armando Cungu.

 

Komentet