Sot ne zyrat e Federates Shqiptare e Futbollit eshte hedhur shorti per Kupen e Shqiperise 2016-2017. Vllaznia do te beje pjese ne grupin B, dhe ndeshjen e pare do ta luaje kunder Mamurrasit. Ndeshja e turit te pare luhet te merkuren me date 28 Shtator ne oren 16:00. Ndeshja e kthimit do te luhet ne Loro Boriçi me date 5 tetor 2016 ne oren 14:00.

Ja dhe ndeshjet e tjera:

Turi Paraeliminator

A1) Butrinti-Naftetari
A2) Ada-Kevitan

Turi I-re eliminator

Grupi A

Fit. çifti A1-Skenderbeu
Tomori-Kukesi
Sopoti-Tirana
Turbina-Laci
Shkumbini-Bylis
Elbasani-Luftetari
Dinamo-Pogradeci
Lushnja-Apolonia

Grupi B

Fit.çifti B1-Partizani
Mamurrasi-Vllaznia
Iliria-Flamurtari
Besa-Terbuni
Kamza-Korabi
Burreli-Kastrioti
Shenkolli-Teuta
Erzeni-Beslidhja

Komentet