Lajmet nga Vllaznia

Sot Vllaznia U-19 kunder Zibmru

Sot Vllaznia U-19 kunder Zibmru

Trajneri i ekipit tė 19-vjeēarėve tė Vllaznisė, Luan Zmijani, ka besimin e plotė se skuadra e tij mund t’ia dalė pėr tė qenė nė turin tjetėr tė Ligės sė Kampioneve. Sipas tij, nė ekipi ka njė optimizėm para kėsaj sfide. Goli i shėnuar nga Pusi me 11-metėrsh i ka lėnė tė hapura shpresat pėr kuqeblutė pėr njė kualifikim tė mundshėm.

Cungu: Kur t’i vijnė mendtė Vllaznisė, do tė jetė vonė!

Cungu: Kur t’i vijnė mendtė Vllaznisė, do tė jetė vonė!

“Situata dramatike pas kėsaj humbjeje? Normalisht, nuk ėshtė situatė e mirė. Nė fund tė fundit rezultatet e ndeshjeve tė javėve tė para tė Vllaznisė nuk tė lėnė shumė pėr komente. Kemi bėrė gabime nė fushėn tonė, nė dy ndeshje kemi marrė dy pikė, shumė pak. Nė shtėpi ēdo ekip bėn maksimalen. Ne i kemi marrė pak lehtė kėto gjėra, duke u treguar altruistė. Po nuk djersite, nuk vijnė pikėt nė futboll. Ndeshja e sotme ishte jo e mirė pėr ne. Mė parė kemi dominuar me lojė, porn a ka munguar goli. Nė njė moment tė vetėm ua kemi dhuruar golat kundėrshtarėve. Sot, 45 minutat e para ishin tė mira, me dy raste tė pastra shėnimi, ndėrsa nė pjesėn e dytė shumė keq. Nėse deri dje jemi justfikuar me ekipin e ri, tė papjekur, sot nuk ka vend pėr kėtė. Kemi lojtarė qė duhet tė marrin pėrgjegjėsi mė tepėr. Po tė rrish mbrapa, pa dalė asnjėherė nga zona jonė nė pjesėn e dytė, do tė pėsosh, paksa edhe me ndihmėn e arbitrit. Ekipi ka prodhuar lojė, nė pjesėn e parė sot, por sidomos nė ndeshjet e tjera, por shpėrdoron shumė. Edhe presioni psikologjik po e bėn tė vetėn.

Të papaguar që nga Maji, ja ç’po bëhet me pagat e futbollistëve të Vllaznisë

Vllaznia vazhdon qė tė mos paguhet qė nė muajin maj tė kėtij viti. Shumė prej futbollistėve tė Vllaznisė shprehen se situata nė klub nuk ėshtė aspak e mirė pėr shkak se qė nė muajin maj lojtarėt dhe stafi nuk paguhen. Disa prej furbollistėve nuk kanė njė rrogė tė majme si pjesa mė e madhe e lojtarėve ndaj janė tė shqetėsuar sepse familja e tyre mbahet vetėm me pagėn qė ata ēojnė. Sipas burimevė drejtuesit e klubit disa herė i kanė thėnė lojtarėve dhe stafit se shumė shpejt do tė dalin rrogat por vazhdojnė vetėm me premtime pa marrė asnjė lekė.

Tė papaguar qė nga Maji, ja ē’po bėhet me pagat e futbollistėve tė Vllaznisė