Lajmet nga Vllaznia

Merkato/ Vllaznia kontakton mbrojtësin e Partizanit

Trajneri Ernest Gjoka beson se skuadra e tij mund tė shpėtojė vetėm me njė merkato tė mirė nė janar. Portali eduasportin.com zbulon nėpėrmjet burimeve tė sigurta pranė klubit shkodran se tekniku Gjoka dėshiron tė ketė nė skuadėr mbrojtėsin e Partizanit, Gėzim Krasniqi. Madje, mes palėve ka pasur edhe kontakte tė drejtpėrdrejta. Kavajasi ka humbur shumė terren te skuadra e kuqe dhe emri i tij gjendet nė listėn e largimeve.

Merkato/ Vllaznia kontakton mbrojtėsin e Partizanit

Gjoka pas ndeshjes: Kjo fitore, një oksigjen për ne

Pas fitores me Lushnjėn, trajneri i Vllaznisė Ernest Gjoka, ėshtė shprehur i qetė duke qėndruar me kėmbė nė tokė. Pėr Gjokėn, ky 3-pikėsh ėshtė njė oksigjen pėr skuadrėn, ndėrsa vuri theksin edhe njėherė tek puna qė duhet bėrė nė tė ardhmen. Gjoka foli edhe pėr dėmtimet e lojtarėve tė skuadrės shkodrane, ku garantoi se mesfushori Hasani do tė jetė i gatshėm pėr sfidėn e rradhės ndaj Luftėtarit, po nė Shkodėr.

Gjoka pas ndeshjes: Kjo fitore, njė oksigjen pėr ne

Shtyrja e ndeshjes në favor të Vllaznisë, ja përse

Tashmė ėshtė zyrtare qė ndeshja e javės sė 10-tė mes Vllaznisė dhe Lushnjės e planifikuar pėr tu zhvilluar kėtė tė mėrkurė do tė zhvillohet tė mėrkurėn e ardhshme. Kjo pėr shkak se bari i ri i fushės sė stadiumit “Loro Boriēi” nuk ėshtė akoma gati pėr tė pritur njė ndeshje. Kėshtu, teksa ekipet e tjera tė Superiores do tė startojnė fazėn ė dytė, Vllaznia e Lushnja do tė qėndrojnė pushim.

Shtyrja e ndeshjes nė favor tė Vllaznisė, ja pėrse